Соціокультурні трансформації доби модерну та постмодерну
Анотація
Досліджуються процеси трансформацій в європейському соціальному, культурному та мистецькому просторі, їхній взаємовплив, наслідки. Зосереджується увага на популяризації концепцій егалітаризму, розмежуванні сфери мистецтва на дві – високого та низького й, відповідно, високої аристократичної та низької народної культури. Процес, що відбувавсь в естетичній царині, тісно пов'язаний із змінами, які відбувалися в сфері політики, вплинув на заміну владної монархічної моделі управління на демократичну. Культурні трансформації модерної доби спричинені поширенням ідеї рівності, популяризацією комуністичної ідеології та становленням її як цінності модерної культури. Сфера мистецтва, будучи найчутливішою серед усіх сфер до аксіологічних змін в соціальній палітрі, зреагувала внутрішніми змінами у сфері естетичного. В постмодерному світі аксіологічна система трансформується під впливом процесів глобалізації, віртуалізації, фрагментації життя.Посилання
Briukner, P. (2013). Tyraniia kaiattia. Ese pro zakhidnyi mazokhizm [Tyranny of repentance. Essay about Western masochism]. Kiev, Ukraine: Tempora, 216.
Davуdov, Yu. N., (1966). Yskusstvo y эlyta [Art and elite]. Moscow, Russia: Art, 344.
Zhukova, N. A. (2010). Elitarnist yak komponent kulturotvorennia: dosvid neklasychnoi estetyky [Elitism as a component of cultivation: the experience of non-classical aesthetics]. Kiev, Ukraine: PARAPAN, 244.
Kultenko, V. P. (2017). Dykhotomiia elitarno-masovoho v kulturi ta mystetstvi v konteksti problem kulturnoi polityky [Elitarian-mass dichotomy in culture and art in the context of problems of cultural policy]. Scientific journal of NULES of Ukraine. Series: Liberal arts, 274, 21-27.
Orteha-y-Haset, Kh. (2003). Vosstanye mass [Rebellion of the masses]. Moscow, Russia: AST, 268.
Savytska, I. M. (2017). Interpretatsiia fenomenu svobody v filosofii Immanuila Kanta [Interpretation of the phenomenon of freedom in the philosophy of Immanuel Kant]. Hileia, 123, 78-82.
Suprun, A.H., Novitska, K.V. (2015). Innovatsii ta tvorchist yak osnova zmin osvitnoi paradyhmy [Іnnovations and creativity as a basis for of changes the educational paradigm]. Scientific journal of NULES of Ukraine. Series: Liberal arts, 228, 97-103.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).