Формальний та неформальний підхід до теорії аргументаціі
DOI:
https://doi.org/10.31548/hspedagog2020.02.048Анотація
Стаття присвячена розгляду питання формального та неформального підходу до теорії аргументації. На сьогодні теорія аргументації набуває все більшої і більшої популярності в різних сферах як наукових, так і комерційних. Вдосконалення теорії аргументації відбувалося в відповідності до розвитку науки та теоретичного її усвідомлення. Саме тому, виникають нові вимоги до критичного мислення, формальний підхід не дає тих практичних настанов, які б допомагали в реальній аргументації, а неформальний підхід не дає чітких правил поведінки для досягнення успіху в аргументації.
Посилання
Aristotel' (1978) Topika (Topeka) // Sochineniya v 4 tomah. T. 2. M.: Mysl' - 687 s. (Filosofskoe nasledie). [ In Rus-sian]
Johnson R.H., Blair J.A. (1994) Informal Logic: Past and Present// New Essays in Informal Logic. Winsdor, Ontario, Canada.
Uemov A.I. (1997) Osnovy prakticheskoj logiki s zadachami i uprazhneniyami (Fundamentals of prac-tical logic with tasks and exercises). Odessa - 388 s. [In Ukrainian]
Freeman J.B. (2000) The Place of Informal Logic in Philosophy // Informal Logic. Vol. 20, № 2. P. 117-128.
https://doi.org/10.22329/il.v20i2.2264
Hitchcock D. (2007) Informal Logic and Concept of Argument // Hard-book of the Philosophy of Science. Phi-losophy of Logic. Amsterdam, Vol. 5.
https://doi.org/10.1016/B978-044451541-4/50007-5
Homenko I.V. (2013) Teoreticheskie problemy neformal'noj logiki: konflikty tochek zreniya // Epistemologiya i filosofiya nauki (Epis-temology and Philosophy of Science), Moskva. [ In Russian].
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).