Рецензія на колективну монографію «Теоретичні основи інформування населення з реагування на надзвичайні ситуації»
Анотація
Актуальність рецензованої наукової праці незаперечна. З метою вдосконалення якості роботи соціальних служб з інформування населення щодо реагування на надзвичайні ситуації, закладам вищої освіти, які здійснюють підготовку соціальних працівників, потрібно усвідомлено і цілеспрямовано включати до освітньо-професійних програм їх підготовки освітні компоненти (навчальні дисципліни), компетентності та програмні результати навчання, пов’язані з отриманням майбутніми випускниками кваліфікації для роботи з наслідками техногенних катастроф. Питання коригування змісту навчання, що відповідав би потребам населення, яке потрапило в епіцентр війни, так само гостро стоїть перед закладами, що впроваджують програми професійної перепідготовки соціальних працівників Як відомо, допоки психологічні, медичні, комунікативні та інші професійні аспекти підготовки цих фахівців до роботи в зоні надзвичайних ситуацій, а також з їх наслідками, залишаються Terra incognita.
Аналіз монографії дає підстави говорити про теоретичну та практичну її цінність й узагальнює результати з теоретичних і практичних основ підготовки соціальних працівників до роботи з інформування населення щодо реагування на надзвичайні ситуації.
У рецензованій праці здійснено аналіз та надано загальну характеристику сутності поняття «інформування»; узагальнено законодавчу базу; розкрито специфіку інформування осіб, які потерпіли від війни. Автори роблять висновок про недосконале інформування населення про військові наслідки, і як результат – безпечне відношення до свого життя.
Заслуговує особливої уваги розроблена методологічна програма реабілітації осіб, які потерпіли від надзвичайних ситуацій техногенного характеру. На основі експериментальної апробації підтверджено розроблену Концепцію підготовки соціальних педагогів/працівників до роботи з постраждалими від Чорнобильської катастрофи.
У монографії використано актуальну літературу з напряму дослідження.
Рецензована колективна монографія є результатом роботи авторського колективу науково-дослідної теми: «Професійна підготовка соціальних працівників до роботи з інформування населення, постраждалого від надзвичайних ситуацій» (державний реєстраційний номер: 0117U002557) Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).