Сучасна система освіти та міжкультурна комунікація
DOI:
https://doi.org/10.31548/hspedagog15(2).2024.274-279Анотація
Стаття присвячена проблемі міжкультурної комунікації, яка розуміється як спілкування між людьми, які є представниками різних культур, розмовляють різними мовами. Міжкультурна комунікація постає як особливий процес спілкування, який має свої особливі характеристики та особливості прояву. Ґрунтовний аналіз міжкультурної комунікації вказує на те, що є різниця між втутрішньокультурною та міжкультурною комунікацією, яка має свою особливість, специфіку, структуру та інше. Доводиться, що однією з цілей сучасної системи освіти є формування в першу чергу міжкультурних компетентностей. Необхідність таких знань, вмінь та навиків комунікації визначено практичними потребами реального життя. Процеси демократизації суспільного життя, глобалізації, відкритість і доступність самих останніх досягнень світової культури дозволяють великій кількості людей дізнаватися багато нового про образи життя та поведінку інших народів. Формування міжкультурних компетентностей, є однією з головних цілей сучасної освіти. Саме система освіти має взяти на себе обов’язок позбавляти людей застарілих етноцентричних поглядів, замінюючи їх на нові, які більше відповідають реаліям сучасного відкритого світу. На це має бути направлена і політика сучасної української держави, яка прагне зайняти своє місце в європейському союзі.
Посилання
Grice H.P. (1975) Logic and con-versation // Syntax and semantics. – vol. 3: Speech acts. – N.Y.: Academic Press, 41-58.
Hofstede, G. (2001) Cultures Consequences: Comparing Values, Behaviors, Institutions and Organizations across Nations. Thousand Oaks, Calif.: Sage Publications, 596.
Pustovit L. O. (2000) Slovnyk inshomovnykh sliv [Dictionary of foreign words] / L. O. Pustovit, O. I. Skopenko, H. M. Siuta ta in. – Kyiv : Vyd-vo «Dovira» UNVTs «Ridna mova», 1018.
Sotsiolohiia: korotkyi entsyklopedychnyi slovnyk (1998) [Sociology: a short encyclopedic dictionary] / zah. red. V. I. Volovycha. Kyiv : Ukrainskyi Tsentr du-khovnoi kultury, 736.
Sliushchynskyi B. V. (2008) Mizhkulturna komunikatsiia v ukrainskomu Pryazov’i [Intercultural communication in the Ukrainian Azov region] / B. V. Sliushchyn-skyi. – Kyiv : Akvilon-Plius, 496.
Hall, E. T. (1990) Understanding Cultural Differences / E. T. Hall, M. R. Hall. Yarmouth, ME : Intercultural Press, Inc, 196.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).