Організація педагогічної освіти (компаративний аналіз)
DOI:
https://doi.org/10.31548/hspedagog14(3).2023.24-31Анотація
Актуальність проблеми підготовки педагогічних кадрів, здатних у процесі своєї виробничої діяльності продемонструвати підготовленість до виконання будь-яких завдань, підсилюється глобалізаційними тенденціями та входженням до європейського освітнього простору. Метою статті є дослідження організації педагогічної освіти на сучасному етапі розбудови освітніх систем, що передбачає компаративний аналіз досвіду зарубіжних країн у цьому аспекті. Під час дослідження застосовано методи дослідження: аналіз, систематизація, узагальнення наукових першоджерел, порівняння досвіду щодо організації педагогічної освіти. З’ясовано, що в кожній країні розвиток педагогічної освіти має свої особливості, проте існують і загальні тенденції. Серед них зміст підготовки педагогів та організація їх практичного навчання, яка супроводжується пошуком нових підходів, свободою закладу вищої освіти щодо визначення тривалості й змісту практики, диференціацією педагогічної практики. Підвищення кваліфікації педагогічних кадрів здійснюється через короткотермінові платні курси, участь в семінарах, конференціях, онлайн курсах із викладання програмування. Спостерігається створення нових моделей педагогічної освіти, що спрямовані на підготовку вчителя, здатного до самостійного навчання й розвитку особистої науково обґрунтованої практики; ефективно викладати в гетерогенних класах із учнями з різних соціальних і культурних середовищ у широкому спектрі їхніх здібностей і потреб у закладі освіти раннього виховання дітей, так і в університеті. Перспективним для національної освіти вбачається всебічний аналіз європейських педагогічних методик та інноваційних технологій навчання майбутніх педагогів.
Посилання
Kichuk, N. V. (2001). Osvita u suchasnomu sviti [Education in the modern world]. Izmail, 88.
Kozak, L. (2017). Suchasna doshkilna osvita: yevropeiskyi dosvid [Modern preschool education: European experience]. Educational discourse, 3–4 (18–19), 7–17.
Miaskovskyi, M. Ye. (2014). Orhanizatsiia ta reformuvannia pedahohichnoi osvity v mizhnarodnomu konteksti [Organization and reform of pedagogical education in the international context]. Scientific Bulletin of the Uzhhorod National University. Series: Pedagogy, social work, 30, 103–105.
Mazokha, D. (2007). Fenomen yevropeiskoi intehratsii pedahohichnoi osvity [The phenomenon of European integration of pedagogical education]. Higher education of Ukraine, 2, 82–87.
Radul, O. S. (2022). Uchytel pochatkovoi shkoly u suchasnomu sviti [A primary school teacher in the modern world]. Proceedings. Series: Pedagogical sciences, 205, 44–48.
Sbruieva, A. A. (2005). Porivnialna pedahohika [Comparative pedagogy]. Sumy: Universytetska knyha, 320.
Lokshyna, O. I., Hlushko, O. Z., Dzhurylo, A. P., Kravchenko, C. M., Nikolska, N. V., Tymenko, M. M., Shparyk, O. M. (2021). Tendentsii rozvytku shkilnoi osvity v krainakh YeS, SShA ta Kytai: monohrafiia [Trends in the development of school education in the countries of the EU, the USA and China]. Kyiv: KONVI PRINT, 350.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).