Ринок земель: перспективи для України та українців
DOI:
https://doi.org/10.31548/law2021.01.007Анотація
У статті окреслено перспективи скасування заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення для України, Українського народу та власників земельних ділянок. На думку автора, ринок купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення має розглядатися в контексті положень Конституції України про право власності на землю Українського народу. Продемонстровано неготовність основних суб’єктів земельних відносин (власники, орендарі, держава, територіальні громади) до купівлі-продажу землі. В контексті ринку земель окреме занепокоєння викликає стан правопорядку в Україні. Ринок оренди земель свідчить про відсутність позитивного впливу іноземних інвестицій на земельні відносини в Україні. Зростання врожайності сільськогосподарських культур не іде на користь країні. Особливу увагу приділено кліматичному фактору у земельних відносинах. Зміни клімату на Земля становлять значну загрозу для сільського господарства. Втрата сільськогосподарських угідь внаслідок опустелення та затоплення земель гостро ставить проблему продовольчої безпеки. Станом на сьогодні продовольча безпека України не забезпечена належним чином. Ринок земель потенційно викликає загрозу для забезпечення населення України продуктами харчування. Запропоновані урядом моделі ринку земель не враховують дійсних факторів земельних відносин, а тому не відповідають викликам, які ставить перед країною скасування заборони на відчуження земель. Таке рішення неминуче призведе до втрати Україною контролю над власними земельними ресурсами, що порушує право власності на землю Українського народу. На підставі викладеного вище, автором зроблено висновок про передчасність скасування заборони.
Ключові слова: земля, Український народ, ринок, клімат, продовольча безпека, корупція, іноземні інвестиції, рейдерство
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).