Визначення правових підстав щодо присвоєння тваринам статусу племінних за законодавством України
DOI:
https://doi.org/10.31548/law2019.03.005Анотація
Певна частина високоякісних тварин в Україні не має статусу племінних з причини недосконалості правового забезпечення племінної справи, що гальмує розвиток галузі тваринництва. Мета роботи – дослідити правові підстави визнання тварини в статусі племінної, встановити прогалини чинного законодавства в сфері надання тваринам статусу племінних та розробити пропозиції щодо їх усунення.
У роботі використовувалися системно-структурний, порівняльно- правовий та формально-юридичний методи дослідження.
Встановлено, що набуття твариною статусу племінної прямо залежить від правового статусу підприємства (юридичної особи), якій ця тварина належить. Разом з тим, в Україні є власники високоякісних племінних тварин, які не можуть бути визнані суб’єктами племінної справи згідно з вимог чинного законодавства. Розроблено науково обґрунтовані пропозиції щодо усунення правових перешкод при розширенні кола суб’єктів племінної справи з метою залучення більшого масиву тварин до справи якісного поліпшення існуючого поголів’я. Запропоновано внесення змін до ст.1 Закону України «Про племінну справу в тваринництві» та до Порядку присвоєння відповідного статусу суб’єктам племінної справи у тваринництві (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19 червня 2015 р. за № 234).
Ключові слова: племінна тварина, суб’єкт племінної справи, статус племінного підприємства, реєстр племінних тварин, породна асоціація
Посилання
Pro pleminnu spravu u tvarinnitstvi [The tribal affair in livestock breeding] (1993): Zakon Ukrayini 15.12.1993 № 3691-XII. Vidomosti Verhovnoyi Radi Ukrayini, 2, 7.
Pro zatverdzhennya Polozhennya pro Derzhavniy reestr sub’ektiv plemіnnoyi spravi u tvarinnitstvі [On approval of the Regulation on the State Register of Tribal subjects in livestock breeding] (2012): nakaz Ministerstva agrarnoyi polItiki ta prodovolstva Ukrayini 13.06.2012 № 358. Available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1118-12.
Pro zatverdzhennya Poryadku prisvoennya viIdpovIdnogo statusu sub’ektam pleminnoyi spravi u tvarinnitstvi [On Approval of the Procedure for Appointing the Status of the Subject to the Tribal Affairs in Livestock] (2015): nakaz Ministerstva agrarnoyi politiki ta prodovolstva Ukrayini 19.06.2015 № 234. Available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0809-15.
Borisenko, E.Ya. (1967). Razvedenie selskohozyaystvennyih zhivotnyih [Breeding of farm animals]. Moskva: Kolos, 464.
Holstein Association USA. Available at: http://www.holsteinusa.com/association.
National Dairy Herd Improvement Assotiation. Available at: http://www.dhia.org.
Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).