Теоретичне обґрунтування регулювання подачі свердління при обробленні наскрізних отворів
DOI:
https://doi.org/10.31548/machenergy2019.04.085Ключові слова:
feed, hole, axial force, drilling.Анотація
Метою дослідження є обґрунтування необхідності зміни подачі свердла при його виході з деталі з урахуванням жорсткості вертикально-свердлильних верстатів, фізико-механічних властивостей матеріалу заготовки, заточення свердел та інше. Об’єктом дослідження є технологічний процес свердління наскрізних отворів на верстатах з механічною подачею. Предметом дослідження є закономірності перебігу процесу свердління наскрізних отворів та вплив на них режимів різання.
У роботі наведені теоретичні залежності для призначення подач залежно від діаметрів використовуваних свердел, визначення зони, починаючи з якої необхідно зменшувати подачу, визначення значень осьового зусилля при свердлінні отвору.
Отримані теоретичні залежності для визначення значень величин подач верстата в залежності від діаметра свердла з врахуванням різних обмежень, а саме: стійкості і міцності свердел, міцності механізму подач верстата, а також для визначення величини зони випучування, при досягненні свердлом якої необхідно зменшити подачу.
Результати: встановлено, що для підвищення експлуатаційної надійності свердел і їх захисту від поломок необхідно на виході інструменту із деталі автоматично зменшувати величину подачі.
Посилання
Nagornyak S. G., Lutsiv I. V. (1987). Usinage de trous de grand diamètre avec des outils cinématiques adaptatifs. Technologie et organisation de la production. N ° 4. 27-29.
Kosilova, A. G. (1995). Technologue-constructeur de machines de référence: en 2 t. Kosilova, R.K. Meshcheryakov. M .: Ingénierie. T. 2. 1985. 495.
Yashcheritsyn, P. I. (1981). Bases des matériaux de coupe et des outils de coupe. P. I. Yascheritsyn, L. M. Eremenko, N. I. Zhigalko. Mn.: Vysh. École, 560.
Bobrov V. F. (1975). Fondements de la théorie de la coupe du métal. M. Génie mécanique, 344.
Vasin S. A., Vereshchak A. S., Kushner V. S. (2001). Coupe du métal: approche thermodynamique du système de relations dans la coupe: Manuel. pour les universités de technologie. M.: Maison d'édition de MGTU im. N. Z. Bauman, 448.
Granovsky G. I., Granovsky V. G. (1985). Coupe de métal. M .: École supérieure, 304.
Kragelsky I. V. (1968). Friction et usure. M.: Génie mécanique, 480.
Kozhevnikov D. V., Kirsanov S. V. (2007). Coupe de métal. M .: Ingénierie, 303.
Loladze T. N. (1958). Usure d'un outil de coupe M.: Mechanical Engineering, 480.
Loladze T. N. (1982). Résistance et résistance à l'usure d'un outil de coupe M.: Mechanical Engineering, 320.
Makarov A. D. (1966). Optimisation des processus de coupe. M .: Engineering, 278.
Poduraev V. N., Kamalov V. S. (1973). Méthodes de traitement physico-chimiques. M .: Engineering, 346.
Theory of Rezannya: The First Courier. Zhytomyr (2006): ZhDTU, 250.
Armorego I. J., Brown R. H. (1977). Cutting materials. Per. from English M.: Engineering, 329.
Garkunov D. N. (1989). Tribotechnology. M.: Engineering, 328.
Ostafiev V. A. (1979). Calculation of the dynamic strength of the cutting tool. M.: Mechanical engineering, 168.
The physical basis of the metal cutting process. Ed. Ostafieva V. A. (1976). K.: Higher school. 135.
Yakimov A. V., Slobodiannik P. T., Usov A. V. (1991). Thermophysics of machining. TO.; Odessa: Lybid, 240.
Reznikov A. N. (1981). Thermophysics of the processes of mechanical processing of materials M.: Mechanical Engineering, 279.
Rosenberg Yu. A. (2007). Cutting materials. The textbook for tech. Universities. Kurgan: Publishing House OJSC Printing. Zauralie. 294.
Lizard P. I., Eremenko M. L., Feldstein E. Z. (1990). Theory of cutting. Physical and thermal processes in technological systems. Minsk: High. school. 512.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).