Біоенергетика: сучасний стан, перспективи, зарубіжний досвід
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2018.03.08Анотація
Анотація. Україна має хороші передумови та достатній потенціал для динамічного розвитку сектору біоенергетики. Основними рушійними силами цього процесу є постійний ріст цін на традиційні енергоносії та наявність великого потенціалу біомаси, доступної для енергетичного використання.
Найбільш сприятливим напрямом вирішення проблеми стає пошук і використання відновлюваних джерел енергії, серед яких широкого розвитку набуває новий сегмент економіки, що можливий на всіх континентах, і який охоплює виробництво енергоносіїв біологічного походження або біопалива: біодизель, біоетанол, біогаз. Біопаливо у всьому розвиненому світі поволі, але впевнено витискає традиційні енергоносії.
В умовах загострення проблеми енергозабезпечення України постає необхідність переглянути структуру наявних джерел енергії на користь технологій, що використовують відновлювані енергоресурси. Найбільш сприятливим напрямом вирішення проблеми стає пошук і використання біопалива.
Для України біоенергетика є одним із стратегічних напрямків розвитку сектору відновлюваних джерел енергії, враховуючи високу залежність країни від імпортних енергоносіїв, в першу чергу, природного газу, і великий потенціал біомаси, доступної для виробництва енергії. Нажаль, темпи розвитку біоенергетики в Україні досі істотно відстають від європейських.
Ключові слова. Біоенергетика, біопаливо, відновлювальні джерела, біомаса, енергія, споживання.
Посилання
Burikin O. B., Tomashevsky Yu.V., Malogulko Yu.V., Radziyevskaya N.V. (2016) Optimalne keruvannya vidnovlyuvalnimi dzherelami elektroenergiyi u lokalnih elektrichnih sistemah [Optimal control of renewable power sources in local electrical systems]. Power engineering and electrical engineering, № 4, 69-74.
Energy potential of biomass in Ukraine. Available at: http://nubip.edu.ua/sites/default/files/BIOMASS_UA_PRAGM_31_05_2011.pdf
Energy strategy of Ukraine for the period up to 2030. Approved by the order of the Cabinet of Ministers of Ukraine № 1071 dated July 24, 2013
Oliynyk Ya. B., Shishchenko P. G, Gavrilenko O. P. (2012) Osnovi ekologiyi : pidruchnik [Fundamentals of Ecology: Textbook]. Kyiv, Ukraine: Knowledge, 558.
Samoylik MS, Chudan MS, Shulika A.O. (2011). Ocinka bioenergetichnogo potencialu Poltavskoyi oblasti [Assessment of bioenergetic potential of Poltava region]. Newsletter of the Poltava State Agrarian Academy, № 1, 36-41.
Fedorchenko B. S. (2013). Stan ta perspektivi rozvitku bioenergetichnogo potencialu silskogospodarskih pidpriyemstv Ukrayini [Status and prospects of development of bioenergy potential of agricultural enterprises of Ukraine]. Bulletin of the NTU "KhPI", №. 46 (1019), 97-105.
WBA Global Bioenergy Statistics, 2014.
Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).