До питання розвитку органічного виробництва в Україні
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2018.04.06Анотація
У статті проаналізовано розвиток органічного виробництва в Україні. Встановлено, що органічне виробництво у нашій країні останнім часом значно розширюється через потребу забезпечення натуральними продуктами харчування населення, а також відтворення природної родючості ґрунтів і біорізноманіття навколишнього природного середовища з реалізацією дбайливого ставлення до природи, виробника та споживача.
Проаналізовано, за результатами опитування населення м. Києва, ставлення людей до органічної продукції і товарів, їх вплив на здоров’я людини та на стан навколишнього природного середовища, а також формування вартості такої продукції. Обґрунтовано чинники, що впливають на формування вартості та на розвиток ринку органічних продуктів в Україні, зокрема, головними з них є значні затрати при виробництві та переробці, а також проходження відповідної сертифікації.
Прийняття Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» є важливим для гармонізації національного законодавства з європейським регулюванням у сфері органічного виробництва та обігу продукції. Ним встановлено загальні засади правового регулювання у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, який має надати додатковий поштовх сталому розвитку органічного виробництва в Україні.
Доведено також, що попит на органічні продукти зростає з підвищенням рівня економічного розвитку країни, добробуту, освіти та загальної поінформованості населення.
Ключові слова: розвиток органічного виробництва, споживачі органічної продукції, площі органічних земель, органіка, маркування та обіг органічної продукції.
Посилання
Analysis of the market of organic products in Ukraine. Available at: https://agropolit.com/spetsproekty/407-analiz-rinku-organichnoyi-produktsiyi-v-ukrayini
On the basic principles and requirements for organic production, circulation and labeling of organic products: Law of Ukraine from 10.07.2018. Available at: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2496-19
Kustovska, O.V., Ostapenko, V.V. (2018) Analysis of development of organic production in Ukraine. Balanced nature using, 4, 62-65.
Marmul, L.O., Novak, N.P. (2016). Rozvytok orhanichnoho vyrobnytstva v Ukrayini na zasadakh kooperatsiyi [Development of organic production in Ukraine on the basis of co-operation]. Economy of the agro-industrial complex of Ukraine, 9, 26-32.
The official site of the magazine ORGANIC UA. Available at: http://organic.ua/uk/2014/30
Commission Regulation (EU) No. 889/2008 of September 5, 2008: Detailed rules on organic production, labeling and control for the implementation of Council Regulation (EU) No. 834/2007 concerning organic production and labeling of organic products. Official Journal of the European Union. - OJ L 189, 20.7.2007. Available at: http://organicstandard.com.ua/files/standards/ua/ec/EC_Reg_889_2008_Implementing_Rules_UA.pdf
Federation of Organic Movement of Ukraine]. Available at: http://www.organic.com.ua/
Shevchenko, O.O., Vdovychenko, A.V. (2016). Perspektyvy rozvytku orhanichnoho zemlerobstva v Ukrayini na prykladi Kyyivskoyi oblasti [Prospects for the development of organic agriculture in Ukraine on the example of the Kiev region]. Economy of agro-industrial complex, 1, 33-37.
Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).