Інформація про земельні ресурси в інфраструктурі геопросторових даних
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2018.04.10Анотація
Земля є основою всієї людської суспільної виробничої діяльності і є дорогоцінним природним ресурсом та майном. Земля - невідновлюваний ресурс з обмеженою територією. З розвитком людського суспільства попит на землю також зростає. Для того, щоб краще використовувати земельні ресурси, науково планувати використання земель, захищати земельні ресурси, отримувати максимальну економічну вигоду та досягти сталого соціально-економічного розвитку, дуже важливим є доступ до інформації про землю. Картографія, яка виникла виробничою діяльністю людського суспільства, має тісний зв'язок з землею. З розвитком сучасних інформаційних технологій виникло все більше і більше нових технологій, що сприяло розвитку та зміні картографії, мережевих інформаційних технологій та технологій баз даних. Цей розвиток також сприяло виникненню та розвитку інфраструктури просторових даних (ІГД). Ці зміни полегшують придбання інформації про землю, а види та кількість отриманої інформації є більш диверсифікованими та величезними.
Ключові слова: картографія, інфраструктури просторових даних (ІГД), геодані. земельні ресурси.
Посилання
Ning, J.S. (2008) Introduction to Geomatics. Wuhan, China: Wuhan University Press.
Kraak, M. J., & Ormeling, F. J. (2013). Cartography: visualization of spatial data. Routledge.
https://doi.org/10.4324/9781315847184
Rajabifard,A. Kalantari,M.&Binns,A.(2009) SDI and Metadata Entry and Updating Tools. Retrieved from https://minerva-access.unimelb.edu.au/bitstream/handle/11343/26084/115448_SDIandMetadataEntryandUpdatingtool.pdf
National Spatial Data Infrastructure. Prototype, second edition. Retrieved from http://nsdi.land.gov.ua/ua/map
FGDC. (2018) Advancement of the national spatial data infrastructure. Retrieved from https://www.fgdc.gov/nsdi/nsdi.html
INSPIRE. (2018) Retrieved from https://inspire.ec.europa.eu/about-inspire/563
Yomralioglu, Tahsin; McLaughlin, John (ed.). Cadastre: Geo-Information Innovations in Land Administration. Springer, 2017.
https://doi.org/10.1007/978-3-319-51216-7
Vancauwenberghe, G., Valekait, K., van Loenen, B., & Welle Donker, F. (2018). Assessing the Openness of Spatial Data Infrastructures (SDI): Towards a Map of Open SDI. International Journal of Spatial Data Infrastructures Research, 13, 88-100.
Veregin, H. (1999). Data quality parameters. Geographical information systems, 1, 177-189.
Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).