До питання інвентаризації земель оборони України
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2019.03.05Анотація
У статті проаналізовано проведення інвентаризації земель оборони України, яка передбачає встановлення місцерозташування об’єктів та їхніх меж, адже виконання на належному рівні управлінських функцій держави щодо планування, моніторингу і контролю за використанням та охороною земель залежить від наявної повної, об’єктивної й достатньої інформації щодо них.
Встановлені правопорушення, з якими стикаються землекористувачі таких земельних ділянок, це,зокрема,самовільне зайняття земельних ділянок і самовільне будівництво, заволодіння землями шляхом оформлення права власності на об’єкти нерухомості, заниження орендної плати за землю тощо.
Досліджено Порядок проведення інвентаризації земель, який регламентує вимоги до проведення інвентаризації земель під час здійснення землеустрою та складання за її результатами технічної документації, зокрема, Постанову Кабінету Міністрів України № 476 «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 5 червня 2019 року.
Оцінено проведену роботу щодо інвентаризації земель і об’єктів нерухомості Збройних сил України за період 2014-2019 років.
Відзначено позитивні аспекти щодо корегування та наповнення започаткованої три роки тому вМіністерстві оборони України бази даних нерухомого майна для створення автоматизованих робочих місць керівників для підтримки ефективного управління нерухомим майном і мережею інфраструктури, адже від наявності систематизованої інформації про земельні ділянки, що є власністю держави та перебувають в оперативному управлінні Міністерства оборони України, залежить виконання Україною міжнародних зобов’язань, що є незаперечним аргументом на користь проведення державної інвентаризації земель оборони в найкоротші терміни.
Ключові слова:інвентаризація, земельні ділянки, майно, землі оборони, Збройні сили України, проекти землеустрою.
Посилання
Do sfery upravlinnya Ministerstva oborony Ukrayiny povernuto zemli [The sphere of administration of the Ministry of Defense of Ukraine has been returned to the land]. Available at: http://www.mil.gov.ua/news/2019/07/25. (in Ukrainian)
Lyshnivets T. 2018. Inventaryzatsiya zemel yak instrument otrymannya dostovirnoyi informatsiyi pro kilkisnyy ta yakisnyy stan zemel oborony dlya intensyfikatsiyi Yevroatlantychnoyi intehratsiyi Ukrayiny. [Land inventory as a tool for obtaining reliable information on the quantitative and qualitative status of defense lands for the intensification of Ukraine's Euro-Atlantic integration]. Available at: https://www.kmu.gov.ua/ua/.(in Ukrainian)
Martyn A. 2018. Shlyakhy vyrishennya problemy oformlennya prav na viyskovu nerukhomist [Ways to solve the problem of registration of military real estate rights]. Available at: https://nubip.edu.ua/node/49908. (in Ukrainian)
Miroshnychenko A. 2018.Zdorovyy hluzd slid uvimknuty shche do toho, yak vidkryvaty zakon [Common sense should be enabled before opening the law]. Available at: https://alumni.law.knu.ua/interviu/121. (in Ukrainian)
On Approval of the Procedure for Inventory of Lands and Recognition of Some Decisions of the Cabinet of Ministers of Ukraine: Decree of the Cabinet of Ministers of Ukraine No. 476 of June 5, 2019. Available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/476-2019. (in Ukrainian)
Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).