До питання про визначення предметної області досліджень за спеціальністю «Геодезія та землеустрій»
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2021.02.07Анотація
У статті у порядку обговорення запропоновано зміст предметної області досліджень запровадженої у 2015 році в Україні спеціальності «Геодезія та землеустрій» як множини всіх предметів, властивості яких і відношення між якими мають розглядатися у відповідній науковій теорії. На основі усталеної практики дослідницької роботи, а також міжнародних підходів до визначення предмету сучасних геодезії та землеустрою, запропоновано виділити п’ять підмножин області досліджень (спеціалізацій): геодезія та картографія; геоінформатика і аерокосмічні дослідження Землі; земельний кадастр; землеустрій; управління земельними ресурсами. Для кожної із підмножин предметної області досліджень запропоновано детальний опис предметної спрямованості, що дозволяє конкретизувати контекст та зміст відповідних досліджень.
Ключові слова: геодезія, землеустрій, предметна область, сфера досліджень, доктор філософії, магістр, бакалавр.
Посилання
Voitenko S., Tretiak K., Shults R. (2011). Perspektyvy rozvytku inzhenernoi heodezii v Ukraini [Prospects for the development of engineering geodesy in Ukraine]. Modern achievements of geodetic science and production, 2, 24-27.
Dobriak D., Martyn A., Kovalchuk I., Budziak V., Dorosh O., Kokhan S., Loik H. (2013). Pidhotovka fakhivtsiv i naukovtsiv iz zemleustroiu ta zemelnoho kadastru: yak vyrishuvaty problemy? [Training of specialists and scientists in land management and land cadastre: how to solve problems?]. Land Management Bulletin, 11, 9-13.
Martyn A.G., Avramchuk B.O. (2018). Rehuliuvannia zemleustroiu u Yevropeiskomu Soiuzi: napriamy adaptatsii dlia Ukrainy [Land management in the European Union: directions of adaptation for Ukraine]. Land management, cadastre and land monitoring, 1, 4-13.
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2018.01.001
Sossa R.I., Trevoho I.S. (2015). Kudy rukhaietsia ukrainska heodeziia ta kartohrafiia? Visn. heodezii ta kartohrafii [Where is Ukrainian geodesy and cartography moving?]. Bulletin of Geodesy
and Cartography, 5/6, 6-12.
FIG Definition of the Functions of the Surveyor, 2003. Available at : https://www.fig.net/news/archive/news_2003/FIG_definition_of_surveyor_2003_fin.asp
European requirements for cadastral surveyor activities, 2008. Available at : http://www.clge.eu/documents/events/206/cadastral_surveyor_acitivities_report.pdf
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).