Побудова прогнозно-математичного моделювання при плануванні ефективного використання орних земель на регіональному рівні
DOI:
https://doi.org/10.31548/10.31548/zemleustriy2018.03.02Анотація
Прогнозування є невід’ємним елементом наукового пізнання. Це дозволяє зробити висновки про розвиток досліджуваних процесів у майбутньому, враховуючи вплив внутрішніх і зовнішніх чинників існуючих процесів. У землевпорядкуванні земля виступає об’єктом прогнозування і має значну роль у прийнятті управлінських рішень ефективного використання земельних ресурсів. Сільськогосподарські землі є найціннішими, але їх відносять до важко відновлюваних ресурсів. Отже, прогнозування управління земельними ресурсами має особливо важливе значення. Поєднавши методи прогнозування з математичним моделюванням, забезпечується в перспективі передбачення більш точних майбутніх реалій щодо впливу деградаційних процесів на урожайність культур та прослідковування різних сценаріїв прийняття управлінських рішень ґрунтово-охоронних заходів.
Об’єктом прогнозування є використання орних земель, які мають негативний прояв деградаційних процесів у Лісостеповій зоні Правобережній провінції Київської області. Розрахунок проводився на основі математичного моделювання прогнозно-адаптивного методу, що враховував в обрахунку статистичні дані. Основною ціллю розрахунку є прослідковування різної інтенсивності впливу деградаційних процесів на продуктивність орних земель, що дозволило спрогнозувати максимальне збільшення урожайності зернових культур.
Ключові слова: математичне моделювання, прогнозування, оптимізація, деградаційні процеси.
Посилання
Butenko Ye. V., Kharytonenko R. A. Vykorystannia ekonomiko-matematychnykh modelei dlia optymizatsii ornykh zemel iz proiavom dehradatsiinykh protsesiv. Zemleustrii, kadastr i monitorynh zemel. 2018. №1. S. 81 – 87.
Holovne upravlinnia statystyky v Kyivskii oblasti. Silske hospodarstvo. URL: http://kyivobl.ukrstat.gov.ua/
Derzhavna ustanova «Instytut okhorony gruntiv Ukrainy» URL: http://www.iogu.gov.ua/
Dorosh Y. M. Prohnozuvannia rozvytku zemelnykh vidnosyn zalezhno vid zminy struktury rehionalnoho zemlekorystuvannia. Efektyvna ekonomika. URL: http://economy.nayka.com.ua/index.php?operation=1&iid=817
Kupriianchyk I. P. Prohnozuvannia vykorystannia zemelnykh resursiv. K. 2016. 295 s.
Martyn A. H., Chumachenko O. M., Kryvoviaz Ye. V. Matematychni metody i modeli v zemleustroi. K., 2016. s.629.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).