Туризм як фактор соціально-економічного розвитку та його інноваційні напрями
DOI:
https://doi.org/10.31548/bioeconomy2019.01.050Ключові слова:
туризм, інновації, туристичний тур, ринок, туристАнотація
Дослідження розвитку туристичної індустрії є актуальною проблемою, що зумовлена його суспільною значимістю. Туризм є одним з найбільш динамічних і прибуткових серед усіх галузей світової економіки. У статті охарактеризовано туризм як фактор соціально-економічного розвитку, що сприяє зміцненню і поширенню економічних, соціальних і культурних зв’язків. Виділено характерні ознаки появи інновацій у туристичній діяльності, які полягають у зростанні потреб населення в знайомстві зі способом життя в інших регіонах і отримання нових знань, у перенасиченні населення багатьма традиційними напрямами подорожей, у загостренні конкуренції, зростання пропозицій стандартизованих глобальних продуктів, у гармонійному поєднанні привабливих умов відпочинку і подорожей для повного задоволення потреб найвибагливіших туристів, у переході від економіки пропозиції до економіки попиту. Перераховано популярні і нові інноваційні напрямки туризму, які на даному етапі є затребуваними у туристів, зокрема рекреаційний туризм, спортивний, споживчий, пригодницький, ностальгічний, зелений, екологічний, сільський, діловий, заохочувальний, бальнеологічний, медичний, релігійний, шопінг-туризм, фото-туризм та гастрономічний туризм. Надано характеристику кожному напрямку туризму. Визначено топові види туризму, які у 2018 році в Україні користувалися найбільшим попитом – це культурно-пізнавальний, гірський, спортивний, екологічний та гастрономічний. Виокремлено проблемні напрямки щодо туристичної привабливості України, а саме: незадовільний стан доріг в відпочинкових зонах, територіальна доступність областей, інформаційне забезпечення, мається на увазі знання іноземної мови, завищені ціни у відпочинкових зонах, культура обслуговування. Надано рекомендації щодо розвитку інноваційних напрямів туризму.
Посилання
Mykhailichenko H.I. Innovatsiinyi rozvytok turystychnykh pidpryiemstv: napriamy zmin ta faktory vplyvu // Ekonomika. Upravlinnia. Innovatsii. - Zhytomyrskyi derzhavnyi universytet im. Ivana Franka - 2012. S. 23-31.
Mykhailichenko H.I. Analiz isnuiuchykh metodyk otsinky innovatsiinoho potentsialu pidpryiemstv sfery turyzmu // Naukovyi visnyk Mykolaivskoho derzhavnoho universytetu imeni V.O. Sukhomlynskoho. Seriia: Ekonomichni nauky. № 1. - 2015. - S.98-102.
Ministerstvo ekonomichnoho rozvytku i torhivli [Elektronnyi resurs]. - Rezhym dostupu http://www.me.gov.ua/?lang=uk-UA
Turyzm v Ukraini: problemy ta perspektyvy rozvytku [Elektronnyi resurs]. - Rezhym dostupu : http://tourlib.net/statti_ukr/tourism_ukr.htm.
Statystychni pokaznyky YuNVTO [Elektronnyi resurs]. - Rezhym dostupu : www.unwto.statistika.
Vsesvitnia turystychna orhanizatsiia [Elektronnyi resurs]. - Rezhym dostupu : http://www2.unwto.org
Tkachenko T.I. Stalyi rozvytok turyzmu: teoriia, metodolohiia, realii biznesu. Monohrafiia. - K.: KNTEU, 2009. - 463 s.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.ukАвтори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).