Особливості інвестиційної діяльності аграрних підприємств
DOI:
https://doi.org/10.31548/bioeconomy2019.01.128Ключові слова:
інвестиції, капітальні вкладення, ефективність, сільське господарство, групуванняАнотація
В умовах реформування відносин власності і форм господарювання виникає гостра необхідність дослідження інвестиційного клімату функціонування сільськогосподарських підприємств з урахуванням регіональних особливостей. Інвестиційна діяльність сільськогосподарських підприємств у значній мірі залежить від ролі і місця цієї галузі у системі агропромислового комплексу, насамперед це стосується характеру економічних відносин між сільським господарством та іншими сферами агропромислового комплексу.
Сучасний стан інвестиційного клімату в Україні іноземними інвесторами оцінюється як незадовільний. Сектор кредитних і банківських послуг також не виявляє активного інтересу до проектів інвестицій у сільськогосподарське виробництво, що в умовах слаборозвиненого лізингу призвело до ситуації, коли основним джерелом фінансування інвестицій є власні кошти підприємств та організацій.
На інвестиційну привабливість сільського господарства впливає велика кількість різноманітних факторів. Їхній вплив не є однаковим і статичним, а навпаки, в різні періоди часу в тій чи іншій мірі впливає той чи інший набір факторів. Регіональні особливості інвестування сільського господарства України впливають не тільки на оснащення підприємств аграрного сектору матеріально-технічними засобами, а й на результати їх господарської діяльності та інвестиційну привабливість в цілому.
У статті проаналізовано стан капітальних вкладень в сільському господарстві України та динаміку галузевої структури освоєних коштів в аграрному секторі. Проаналізовано вплив капітальних вкладень на економічну ефективність діяльності підприємств. Визначено основні чинники, що стримують розвиток інвестиційної діяльності в регіонах.
Посилання
Tovstenyuk O.V. (2012). Investment attractiveness as an object of diagnostics. Bulletin of the National University "Lviv Polytechnic", 727 : 381-386.
Davydenko N.M. Estimation of investment attractiveness of the region in the context of modern challenges. Economic forum, 2017. No. 2. P.86-93
Zharun O.V., Sokolyuk S.Yu., Tkachuk S.P. Features of investing in agrarian enterprises. Young scientist, 2016. No. 11 (38). Pp. 594-597
Yurchyk I.B., Matsenko A.A. (2016). Foreign Investments in Ukraine: Problems and Prospects. Young scientist, 5(32) : 204-207.
Status of investment activity in Ukraine. Ministry of Economic Development and Trade of Ukraine. Available at: //http://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&tag=096
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.ukАвтори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).