Урожайність ріпаку ярого залежно від застосування в удобрення різних форм азотних добрив
Ключові слова:
nitrogen, fertilizing, nitrogen fertilizers, mineral nutrition, yieldАнотація
В роботі розглядається вплив різних форм азотних добрив, а саме аміачної селітри, карбаміду та сульфату амонію на формування врожаю сортів та гібридів ріпаку ярого вітчизняної та закордонної селекції в умовах Правобережного Лісостепу. Ріпак ярий – культура інтенсивного типу живлення, тому потребує оптимального співвідношення окремих елементів, в тому числі азоту. Схемою досліду передбачувалось внесення у передпосівну культивацію та у підживлення азоту у різних формах. Для вирішення поставлених завдань протягом 2015-2016 рр. нами були проведені польові дослідження в умовах стаціонарної польової сівозміни кафедри рослинництва у ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція» ( Васильківський район, Київська область, с. Пшеничне). Ґрунти — чорноземи типові. Дослідження дозволили встановити доцільність застосування більш ефективних форм азотних добрив з метою підвищення урожайності насіння ріпаку ярого в середньому за два роки до 3,04 т/га сорту Сіріус та до 3,30 т/га у гібриду Джером, що перевищує варіант контролю на 1,34 та 1,49 т/га відповідно.Посилання
Artemov, Y. V. (2000). Yntensyvnaya tekhnolohyya vozdelyvanyya yarovoho rapsa[Intensive technology of cultivation of spring rape].Technical culture, 4, 20-22.
Hlushchenko, L. T. (2000), Zalezhnistʹ krupyanykh ta pyvovarnykhvlastyvosteyzernayachmenyu vid dozazotnohopidzhyvlennya ta sortu [Dependence of cereals and brewing properties of barley grain on doses of nitrogen fertilization and variety]. Bulletin of Sumy State Agrarian University. Agronomy and Biology,4, 95-98.
Korenʹkov, D. A. (1991), Transformatsyya azotaudobrenyy y pochvy [Chemation of nitrogen fertilizers into soil].Chemistry of agriculture, 10, 10-15.
Korenʹkov, D. A. (2001). Yspolʹzovanye zernovymy kolosovymy kulʹturamy azotaudobrenyy na obyknovennom chernozeme Moldavyy [Use of world crops of nitrogen fertilizers on ordinary chernozem Moldavia].A bulletin of agricultural science, 10, 127-130.
Korenʹkov, D. A. (1990). Yspolʹzovanye korotkostebelʹnoy ozymoy pshenyts ey myneralʹnoho azota v zavysymosty ot eho razmeshchenyya po profylyu chernozema obyknovennoho [Use of short-stemmed winter wheat of mineral nitrogen depending on its location on the profile of chernozem of the carnivorous].Agrochemicals, 8, 3-7.
Okhynʹko, Y. P. (1990) Urozhaynostʹ y ammyachnayaselytra [Yield and ammonium nitrate]. Grain Farming, 10, 27.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).