Шляхи відновлення молочного тваринництва України на новій технологічній основі
DOI:
https://doi.org/10.31548/dopovidi2022.02.008Ключові слова:
ресурсоощадна технологія, легкозбірні приміщення, мікроклімат, поведінка, доїльні установки, якість молокаАнотація
У статті висвітлено результати з оцінки нових об'ємно-планувальних і технологічних рішень молочних ферм та впливу легкозбірних конструкцій корівників на умови утримання високопродуктивних тварин і їх поведінку. Досліджено процес доїння корів в спеціалізованій доїльній залі і безпосередньо в стійлах та визначені показники якості молока і його технологічні властивості.
Встановлено, що об’ємно-планувальні і технологічні рішення легкозбірних конструкцій корівників за рахунок збільшення параметрів та об’ємів на одну голову з 45,6 м3 до 96,3 м3 та їх нової конструкції позитивно впливають на умови утримання високопродуктивних корів, зокрема на загазованість приміщень і поведінку тварин.
Дослідження процесу доїння корів в спеціалізованій доїльній залі та при стійловому утриманні показали, що рефлекс молоковіддачі у корів, при використанні доїльної установки типу «Паралель» проявляється більш повноцінно ніж на установці типу «Молокопровід».
Встановлено, що при організації доїння корів в спеціалізованій доїльній залі на установці типу «Паралель» потреба в операторах машинного доїння зменшується в 5 разів, що забезпечує зниження затрат праці на виробництво 1 ц молока до європейського рівня. При цій технології забезпечується і висока якість молока та його технологічні властивості, що позитивно впливає на економічну ефективність виробництва.
Посилання
Yedyna kompleksna stratehiia ta plan dii rozvytku silskoho hospodarstva ta silskykh terytorii v Ukraini na 2015-2020 roky /Ministerstvo ahrarnoi polityky ta prodovolstva Ukrainy. - Rezhym dostupu: https://minagro.gov.ua/ni-de/16025 ( zvernennia 15.12.2021)
Kozina N.Iu. (2010) Strukturno dynamichni tendentsii u rozvytku haluzi skotarstva Lvivskoi oblasti v poreformenyi period. Ekonomika APK. S. 37–43.
V Radko, Varchenko O., Svynous I., Herasymenko I., Ivanova L. (2019) Strategies For Promoting Sustainable Development Of Dairy Cattle Breeding In Agricultural Enterprises Of Ukraine Int. J. Manag. Bus. Res., 9 (1), 73-90. http://rep.btsau.edu.ua/bitstream/BNAU/2478/1/strategies_for.pdf
Lutsenko M.M., Melnyk Yu.F.(2002) Novitni tekhnolohii vyrobnytstva moloka na rekonstruiovanykh fermakh. Propozytsiia. № 6. S. 22-24. http://www. propozitsiya.com
Lutsenko M.M., Mohylnyi O. (2009) Buduvaty chy rekonstruiuvaty Ahroperspektyva. № 8-9. S. 52-53.
Kudlai I.M. Naukove obgruntuvannia, rozrobka ta zootekhnichna otsinka enerhetychno zbalansovanoho i ekolohichno bezpechnoho biotekhnolohichnoho kompleksu z vyrobnytstva moloka: dysertatsiia doktora s.-h. nauk: 06.02.04. K., 2011. 322 s.
Molochna ferma – komfort tvaryny: Praktychnyi posibnyk ahrariia Ahroekspert. 2010. № Z. S. 72-74.
Lutsenko M., Saliha D. (2006) Otsenka novykh obemno-planyrovochnykh y tekhnolohycheskykh reshenyi lehkozbornykh korovnykov v uslovyiakh Ukrainy Materyalы XIII Mezhdunarodnoho sympozyuma po voprosam mashynnoho doenyia selskokhoziaistvennыkh zhyvotnыkh. – Mynsk, S. 140-146.
Venhliazhy K., Krupinski E. (2006) Tekhnolohiia vyrobnytstva moloka u korivnykakh vidkrytoho typu v Polshchi na prykladi fermy molochnykh koriv doslidnoi stantsii Instytutu zootekhnii Hrodzetsshloneki. Naukovo-tekhnichnyi biuleten. Kharkiv. № 94. S. 460-462.
Antomatische melksysteme AMS (Melkroboter) c. Litzllachner, F. Wolkersolorjer, V. Lenz (etol)// Landwirt: (sonolerbeitage). 2009. № 2. 19 s.
Lutsenko M.M., Halai O.Iu. (2017) Stvorennia komfortnykh umov utrymannia vysokoproduktyvnykh koriv v innovatsiinykh tekhnolohiiakh 36. Nauk, prats UkrNDIPVT im. L. Pohoriloho. Vypusk 21 (35). 313-319 s. http://www.ndipvt.com.ua/oldsite/doc/zbirnyk2017.pdf
Halai O.Iu., Lutsenko M.M. (2018) Sovremenne tekhnolohyy proyzvodstva moloka s yspolzovanyem vыsokoproduktyvnыkh doylnыkh ustanovok «Parallel» y «Karusel» v uslovyiakh Ukraynы Materyalы mezhdunarodnoi nauchno-tekhnycheskoi konferentsyy. Mynsk, 17-18 oktiabria 2018. S. 172-176.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).