Проблема філософії свідомості: історико-філософський вимір
Анотація
Досліджено феномен свідомості як найсуттєвіше визначення людини, умову її унікального буття, складну систему, що включає у свою структуру матеріальні та ідеальні компоненти, як сполучну ланку між людиною і рештою світу. Зосереджено увагу на складності проблематики людської свідомості, яка обумовлює різноманіття філософських рефлексій. Досліджено філософію свідомості як галузь знань, здатну творчо осмислити нові наукові дані, що стосуються матеріальних носіїв явищ свідомості.
Посилання
Гегель Г. Наука логики / Г. Гегель. Т. 3. – М. : Мысль. – 1972. – 371 с.
Мамардашвили М. К. Сознание как философская проблема [Електронний ресурс] / М. К. Мамардашвили. – Режим доступу : http:homepages.tversu.ru/p001768/philosophy/texts/mamardashvili
Меркулов ?. П. Когнитивная модель сознания / ?. П. Меркулов // Эволюция. Мышление. Сознание. М. : Канон, 2004. – 352 с.
Рорті Р. Філософія і дзеркало природи / Р. Рорті // Сучасна зарубіжна філософія. Течії та напрямки.– К. : Ваклер, 1996. – С. 296–358.
Хант Г. Т. О природе сознания: С когнитивной, феноменологической и трансперсональной точек зрения / Г. Т. Хант ; пер. с англ. А. Киселева. – М. : ?здательство ACT и др., 2004. – 555 с.
Патнем Х. Філософія свідомості / Х. Патнем. М. : Будинок інтелектуальної книги, 1999. – 240 с.
Dennett D. Elbow Room: the Varieties of Free Will Worth Wanting. Oxford Cambridge, Mass. : The M.I.T. Press, 1984. – 200 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).