МОРФОЛОГІЧНІ ТА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГРУНТІВ ШТУЧНИХ ЛІСОВИХ НАСАДЖЕНЬ НА ЕРОДОВАНИХ ЗЕМЛЯХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ПРИДНІПРОВ’Я
Анотація
Наведено результати дослідження морфологічних та фізико-хімічних властивостей найпоширеніших ґрунтових різновидностей еродованих земель Правобережного Придніпров’я. Виявлено такі різновидності ґрунту як темно-сірі лісові слабо та середньо змиті легкосуглинкові, сірі лісові середньо змиті легкосуглинкові, чорноземи опідзолені слабо змиті суглинкові. Фізико-хімічні властивості досліджених ґрунтів сприяють нормальному живленню та успішному зростанню штучних захисних насаджень.
Ґрунт, фізико-хімічні властивості, механічний склад, штучні захисні насадження, Правобережне Придніпров’я.
Посилання
Агрохимические методы исследования почв / под ред. А. В. Соколова. – М.: Наука, 1975. – 656 с.
Вадюнина А.Ф. Методы исследования физических свойств почв / А.Ф. Вадюнина, З.А. Корчагина. – М.: Агропромиздат, 1986. – 416 с.
Качинський А.А. До з'ясування механічного аналізу ґрунтів і класифікації ґрунтів за механічним складом / М.А. Качинський // Ґрунтознавство. – 1956. – № 6. – С. 37–55.
Костюченко П.А. Методические замечания к работам по обследованию эродированных почв УССР их классификация / П.А. Костюченко // Почвоведение. – 1937. – № 8. – С. 32–38.
Лісовал А.П. Методи агрохімічних досліджень / Лісовал А.П. – К.: НАУ, 2001. – 247 с.
Полевой определитель почв / Под ред. Н.?. Полупанова, Б.С. Носко, В.П. Кузьмичева. – К.: Урожай, 1981. – 321 с.
Якість ґрунту. Визначення рухомих сполук фосфору і калію методом Кірсанова у модифікації ННЦ ІГА ім. О.Н. Соколовського: 4405:2005. – К.: Держпоживстандарт України, 2006. – 13 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).