ЕКОЛОГІЧНІ ТА ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМ ЗБРАЛЬНО-ТРАНСПОРТНХ ПРОЦЕСІВ ДЛЯ КОРЕНЕПЛОДІВ ЦУКРОВХ БУРЯКІВ

С. Г. Фришев, І. І. Купрейчук

Анотація


Визначені підходи та шляхи вирішення екологічних та економічних проблем під час збирання  та транспортування коренеплодів цукрових буряків. Екологія та економіка в сільськогосподарському виробництві знаходяться у  тісному зв’язку, їх вплив друг на друга має довгостроковий характер. Для забезпечення окупності імпортних машин необхідно раціональне збільшення виробничих обсягів на кожний збирально- транспортний комплекс.

Для підвищення ефективності технологій перевезення цукрових буряків з поля з урахуванням екологічності виробничих процесів необхідно вирішувати підбір раціонального збирально- транспортного комплексу  (ЗТК) з метою якісного очищення коренеплодів,   а   також   адаптувати   параметри   логістичного ланцюга  для  цукрових  буряків  та  обгрунтувати  раціональну технологію транспортування продукції із заміною спеціалізованих засобів на універсальні. Для поточної технології доцільним є транспортування продукції із використанням напівпричепів- самоскидів (НП) як оборотних засобів. Швидкі зміни погодних умов: осінні дощі та перезволожений грунт потребують відповідної адаптації технології та технічних засобів з переходом на перевалочний варіант із застосуванням потужного навантажувача-очищувача  коренеплодів.  Заміна  спеціалізованих тракторних причепів на універсальні НП з відповідною доробкою дозволить зменшити приведені витрати та підвищити прибутковість виробництва.

Одним з варіантів зниження тиску коліс машин ЗТК на грунт є регулювання тиску в пневматичних шинах. Зниження тиску на грунт зазвичай досягається за рахунок зменшення тиску на пляму контакту. Дослідна перевірка впливу тиску на параметри роботи ходових систем в умовах України дозволить запропонувати відповідні рекомедації.

Теоретичний аналіз роботи ЗТК для цукрових буряків із застосуванням оборотних автомобільних напівпричепів самоскидів дозволив обґрунтувати методику визначення складу комплексу. Застосування оборотних НП в складі автотракторних поїздів забезпечує підвищення як продуктивності БК так і підвищення продуктивності автотранспортних засобів (АТЗ). Основною проблемою впровадження такої технології, яку потрібно вирішити в наступної науково-дослідної роботі, є зменшення ущільнення грунту напівпричепами як за рахунок постановці додаткових коліс трактора, так і шляхом перерозподілу продукції в кузові НП під час її перевезення в полі.


Повний текст:

PDF

Посилання


Курило В. Л., Сінченко В. М., Пиркін В. І. Збиранню цукрових буряків – високу якість // Цукрові буряки. 2012. №4. 24—32.

Гречкосій В. Д., Дмитришак М. Я., Шатров Р. В. Комплексна механізація

буряківництва. Вінниця. Нілан. 2013. 358 с.

Мартынов В. М. Проектирование рабочих органов и машин для уборки корнеплодов. Уфа. Башкирский ГАУ. 2011. 250 с.

Фришев С. Г. Аналіз пропускної здатності транспортно-технологічного

комплексу з без букерними комбайнами // Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. 2014. Вип. 196. Ч. 2. С. 286—293.

Фришев С. Г., Чорна Л. О. Обґрунтування параметрів удосконаленої перевалочної технології для цукрових буряків // Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. 2014. Вип. 196. Ч. 2. С. 293—301.

ГОСТ 26955-86. Техника сельскохозяйственная мобильная. Нормы воздействия движителей на почву. Введ. 01.01.87.

Воркут А. ?. Грузовые автомобильные перевозки. Київ. Вища школа. 1986.

с.

?змайлов А. Ю. Технологии и технические решения по повышению эффективности транспортных систем АПК. Москва. ФГНУ «Рос- информагротех». 2007. 200 с.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.