Застосування альтернативних методів визначення токсичності дезінфекційних засобів
Анотація
Проведені експерименти in vitro з використанням культур клітин людини різного тканинного походження (клітини раку легенів, епітелію шкіри, нирок – A-549, HaCat HEК-293) для створення моделі оцінки токсичності, речовин для людини. У порівняльних дослідженнях використано два основні тести, за якими оцінювали життєздатність клітин та їх кількість – метилтетразолієвий тест (МТТ) та фарбування клітин нейтральним червоним. Цитотоксичність, ІС50, культура клітин, метилтетра- золієвий тест, фарбування нейтральним червоним.Посилання
Список літератури
Альтернативні методи і тест-системи / [Трахтенберг І.М., Коваленко В.М., Кокшарева Н.В та ін.] К. ВД Авіцена, 2008 – 268 с.
Переваги методу дослідження токсичного впливу сполук важких металів у культурі клітин людини in vitro порівняно з традиційним методом in vivo на тваринах як більш достовірного та адекватного (подана до друку) / [Трахтенберг І.М., Марченко М.Л., Бездєнєжних Н.О., Кудрявець Ю.Й.]
Штабський Б.М. Ксенобіотики, гомеостаз і хімічна безпека людини / Б.М. Штабський, М.Р. Гжегоцький– Львів: Наутілус, 1999. – 308 с.
Evaluation of a Soluble Tetrasolium / Formazan assay for cell growth and drug sensitivity in Culture using human and other cell lines / Dominic A. Scudiero, Robert H. Shoemaker, Kenneth D. Paull [et al.] // Cancer Res – 1988 –Vol.48 – 4827–4833 р.
Gennari A. ECVAM Workshop 50: strategies to replace in vivo acute systemic toxicity testing / Gennari A. – 2004.
http://iccvam.niehs.nih.gov – офіційний сайт ICCVAM.
ICCVAМ (2001) Report of the International Workshop on In Vitro Methods for Assessing Acute systemic Toxicity. ICCVAM-NICEATM workshop, Arlington, VA,USA. – 2000. – NIH Publication N. 01-4499. – P.370
Wilson A. P. Cytotoxicity and Viability Assays in Animal Cell Culture: A Practical Approach, (ed. Masters, J. R. W.) / Wilson A. P. - [3rd ed.] // Oxford University Press: Oxford, 2000, – Vol. 1.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).