ІМУНОМОДУЛЮЮЧІ ВЛАСТИВОСТІ ЛІПОСОМ НА ОСНОВІ ФОСФОЛІПІДІВ МОЛОКА ЗА ІМУНОДЕФІЦИТНОГО СТАНУ ОРГАНІЗМУ ТВАРИН
Анотація
Пероральне введення ліпосомальної форми БАД FLP-MD тваринам з експериментальним імунодефіцитом стимулює відновлення маси тимуса і тимусного індексу та сприяє збереженню маси селезінки на рівні інтактних тварин, пригнічує рівень апоптозу спленоцитів, поліпшує стан Т-ланки імунної системи (завдяки збереженню ендокринної функції тимуса та більш швидкого відновлення популяції Т-лімфоцитів), підвищує рівень природних кілерів та забезпечує нормалізацію гематологічних показників.Посилання
Використання ліпосом на основі фосфоліпідів молока у гематології / [Мельничук Д.О., Грищенко В.А., Томчук В.А. та ін.]; за ред. Д.О. Мельничука.– К.: НУБіП України, 2010. – 400 с.
Грищенко В.А. Показники резистентності у телят, перехворілих на диспепсію, та при використанні фосфоліпідів молока / В.А. Грищенко, М.І. Цвіліховський // Вісник Білоцерківського державного аграрного університету -– 2006. – № 40. – С. 54–63.
Грищенко В.А. Порівняльна оцінка клінічної ефективності засобів репаративної дії на основі фосфоліпідів різного походження при експериментальній гастроентеропатології мишей / В.А. Грищенко, Г.Д. Бендюг // Ветеринарна медицина Украины. – 2007. – № 10. – С. 12–14.
Дранник Г.Н. ?ммунотропные препараты / Дранник Г.Н., Гриневич Ю.Я., Дизик Г.М. – К.: Здоров’я, 1994. – 285 с.
Кучеренко М.Є. Сучасні методи біохімічних досліджень / Кучеренко М.Є., Бабенюк Ю.Д., Войціцький В.М. – К.: Фітосоціоцентр, 2001. – 412 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).