Особливості ліпідного обміну в організмі корів впродовж лактації і сухостою
Анотація
В статті наведені дані щодо ліпідного обміну в організмі корів у різні фізіологічні періоди лактації, росту та розвитку плода. Динаміка використання основних метаболітів ліпідного обміну забезпечувала зниження жиросинтезуючої функції тканин молочної залози і переважно відбувалося накопичення сумарної фракції фосфоліпідів і триацилгліце- ролів у тканинах молочної залози впродовж періоду сухостою. Вва- жаемо, що це є одним із механізмів, який пригнічує функціональну актив- ність альвеол молочної залози до завершення лактації і забезпечує накопичення жирів у тканинах для подальшого їх виділення у молозиво.
Ключові слова: молочна залоза, сумарна фракція фосфор- ліпідів, фосфорилхолін, лактація, холестерол
Посилання
Буров В. В. Возрастные изменения количества внутридольковой жировой ткани в молочных железах / В. В. Буров, Е. Н. Савенкова // Морфология. – 2008.
– Т. 133.- № 2. – С. 22.
Камбур М. Д. Ліпідний спектр крові корів у період завершення лактації / М. Д. Камбур, А. А. Замазій, С. М. Півень // Біологія тварин. – 2012. – Т. 14, (1– 2). – С. 128–132.
Камбур М. Д. Ліпідний спектр секрету молочної залози корів у новотільний період / М. Д. Камбур, А. А. Замазій, С. М. Півень, О. С. Передера // Зб. наукових праць Харківської ДЗА. – 2012. – Вип. 25, Ч. 2. – С. 55 – 59.
Обмін речовин між кров'ю і тканинами молочної залози за впливу на організм корів нітрато-нітритів (дані ангіостомії) / А. Й. Мазуркевич, В. І. Карповський, С. І. Голопура та ін. // Науковий вісник НАУ. – Київ, 2000. – Вип. 22. – С. 228–231.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).