Урбанізація: визначення, компоненти та класифікація у контексті наук про землю та економікуDOI: http://dx.doi.org/10.31548/zemleustriy2021.01.10

V. Nazarenko

Анотація


Будь-яке ґрунтовне наукове дослідження спирається на термінологію, методологію та дані. Дослідження урбанізації є однією з таких галузей, де на сьогодні не вистачає визначень основних термінів, компонентів цього процесу та ключових показників даних для дослідження та вивчення. Ця робота спрямована на вивчення засобів та методів дослідження процесу урбанізації у широкому контексті наук про землю та економічних наук, з акцентом на теоретичні засади та класифікацію даних для їх практичного використання. Міжнародні організації, офіційні державні органи та науково-дослідні установи різних форм власності мають різний погляд на процес урбанізації, покладаються на різні методи дослідження, статики та класифікації даних. У цій роботі ми провели огляд термінології, що стосується процесу урбанізації, з кількох різних ракурсів, таких як: землекористування та території населених пунктів, динаміка чисельності населення, регіональна економіка, сільське господарство та використання ресурсів з подальшим сталим розвитком у контексті планування міського розвитку та удосконалення законодавства. Запропонована нами модель урбанізації в контексті  наук про землю та економічних наук визначила  урбанізацію як довготривалий процес державного та місцевого рівнів. За результатами проведеної роботи представлені та класифіковані ключові дані та показники досліджень за прикладною та дослідницькою категоріями. Важливим фактором для вірного і точного формулювання визначення процесу урбанізації є надійна багатовекторна теоретична модель, отримана за результатами досліджень. Ми вважаємо, що це може допомогти іншим науковцям у їх дослідженнях, а також автору даної роботи для розгляду та вивчення процесу розвитку міст, історію їх формування, з акцентом на довгострокове економічне і соціальне планування, спираючись на мультидисциплінарний підхід

Повний текст:

PDF PDF (English)

Посилання


United Nations Department of Economic and Social Affairs. Population Urbanization study. Available at: https://www.un.org/en/development/desa/population/theme/urbanization/index.asp.

World Bank official website. Urban definition article. Available at: https://www.weforum.org/agenda/2015/06/whats-the-definition-of-urban.

Urbanet website. Informal Economy article. Available at: https://www.urbanet.info/urban-informal-economy.

Deutschland.de website. Urban and rural living article. Available at: https://www.deutschland.de/en/topic/life/urban-and-rural-living-facts-about-urbanisation-and-rural-exodus.

Ministry of finance of Japan website International exchange department website. Available at: https://www.mof.go.jp/pri/international_exchange.

Our world in data website. Available at: https://ourworldindata.org.

Merriam-Webster online dictionary. Urbanization definition. Available at: https://www.merriam-webster.com/dictionary/urbanization.

Online Encyclopedia Britannica. Urbanization topic. Available at: https://www.britannica.com/topic/urbanization.

UNESCO website. Sustainable cities article. Available at: https://en.unesco.org/unesco-for-sustainable-cities.

World economic forum website. Cities and urbanization publications. Available at: https://www.weforum.org/agenda/archive/cities-and-urbanization.

The National Institute for Strategic Studies website. Modern problems of urbanization in the context of national security of Ukraine article. Available at: https://niss.gov.ua/doslidzhennya/nacionalna-bezpeka/suchasni-problemi-urbanizacii-v-konteksti-nacionalnoi-bezpeki.

City 2030 program website. Urbanization in Ukraine review article. Available at: https://city2030.org.ua/sites/default/files/documents/Urban%20Review%20UA.pdf

Decentralization governmental website. Metropolitan agglomeration discussion notes. Available at: https://decentralization.gov.ua/news/13334.

FAO website. Available at: http://www.fao.org.

American Planning Association website. Urban agriculture Knowledgebase Collection. Available at: https://planning.org/knowledgebase/urbanagriculture.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.