Екофілософія Семена Антонця, щодо органічного землеробства, як методу нетрадиційного землекористування



DOI: http://dx.doi.org/10.31548/zemleustriy2024.01.07

H. Sharyi

Анотація


В роботі проведено аналіз наукових праць і опрацьовані технологічні аспекти і значимість унікальної системи органічного землеробства видатного вченого-новатора, Героя України Семена Антонця.

Наголошено, що полтавський аграрій і вчений Семен Антонець, ще у 70-х роках минулого століття сформував філософські підходи в сфері природокористування на засадах гармонії з природним середовищем, за рахунок впровадження системи органічного землеробства, як методу нетрадиційного землекористування.

Визначено екофілософську направленість і особливу екологічну етику життєвого шляху і спадщини відомого аграрника, вченого Семена Антонця, що перекликаються із вченням В. Вернадського, філософією Г. Сковороди, Г. Сколімовські, А. Несса.

Доведено, що Семен Антонець доказав правдивість визначених ним екологічних висновків практичним п’ятдесятирічним досвідом, реального впровадження і існування органічного землеробства в підприємстві «Агроекологія» Полтавської області, в якому із 1978 року не використовуються хімічні речовини і мінеральні добрива.

Підкреслено, що парадигма органічного землеробства Семена Антонця розвиває екофілософське вчення, сприяючи екологічному світогляду і загальнолюдському екологічному гуманізму та мисленню.

Опрацьована необхідність правового захисту підприємств органічного землеробства і особливо земель НВПП «Агроекологія», та збереження для прийдешніх поколінь.


Ключові слова


Семен Антонець; екофілософія; органічне землеробство; ґрунт; природні ресурси; екологічна етика; нетрадиційне землекористування

Повний текст:

PDF (English) PDF

Посилання


Cherkas, V.N., Antonets, A.S. (2013). Avtohraf na zemli [Autograph on the Earth]. Poltava, LLC "Simon", 284 p.

Skovoroda, H. (1973). Povne zibrannya tvoriv: U 2-kh tomakh [Complete collection of works: In 2 volumes]. Kyiv, Naukova dumka, 2, 576 p.

Skolimowski, H. (1979). Philosophy of Technology as a Philosophy of Man. – In: Ice History and Philosophy of Technology. Ed. Q. Buqliarello a.D.B. Doner. Chicaqo., University of Illinois Press, 11, 325-336.

Naess, A. (1973). The Shallow and the Deep. Loong – Range Ecology Movement, Injury, 16, 116-132.

Ohienko, I. (1962). Vid Matviya 5:3-12 [From Matthew 5:3-12]. IVIO: Bible in translation, 54 p.

Catholic Media Center (2018). Molytovnyk «Shchodenno z Bohom» [Prayer book "Everyday with God"]. 3rd edition, 928 p.

Vernadsky, V.I. (1988). Filosofsʹki dumky naturalista [Philosophical thoughts of a naturalist]. Kind. Science, 489-502.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.