ПОНЯТТЯ «ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО ЖИВОЇ ПРИРОДИ» У ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІЙ ЛІТЕРАТУРІ
Анотація
У статті розглядається сутність поняття «ціннісне ставлення особистості до живої природи». Розкривається зміст особливостей взаємовідносин «людина-природа» з самого початку існування людства. Показана алгоритмічність досягнення виховних цілей ціннісного ставлення особистості до живої природи. У статті обґрунтовується необхідність кардинального перегляду поглядів і переконань людини в її стосунках із навколишнім середовищем. Зауважується, що підлягають переосмисленню уявлення про взаємозв’язки у системі „природа – людина – суспільство” про зміст людської діяльності як специфічної форми активного ставлення людини до світу. Зазначається, що «ціннісне ставлення особистості до живої природи» не частина загальнолюдської культури, а її новий зміст, нова якість, основу якої складають універсальні цінності Земля та Природа. Вказується, що ставлення до навколишнього середовища неможливе без урахування сучасних філософсько-культурологічних та природничо-гуманітарних ідей та концепцій. Пропонуються до розгляду розробки переконань та поглядів філософів, педагогів та психологів по відношенню до живої природи особистостістю з періоду античності по сьогодення.Посилання
"Нова філософська енциклопедія". ПР?РОДА. [Електронний ресурс]. – режим доступу: https:// iphlib.ru/ greenstone3 /library/ collection/ newphilenc/ document/HASH015cbe6436368eaaa0a5d95c – Назва з екрану.
Антична філософія. [Електронний ресурс]. – режим доступу: http:// library. nlu.edu.ua/POLN_TEXT/4%20KURS/4/1/02H1R2_1.htm – Назва з екрану.
Рожанский ?.Д. Развитие естествознания в эпоху античности./?. Рожанский.–М.: Наука, 1979. - 485 с.
Елейська школа - Парменід, Зенон. Вчення про єдине. [Електронний ресурс]. – режим доступу: https://studwood.ru/907727/filosofiya/eleyskaya_shkola _parmenid_zenon_uchenie_edinom – Назва з екрану.
Натурфілософський період (рання класика). [Електронний ресурс]. – режим доступу: http://pidruchniki.com/1597012237561/filosofiya/naturfilososki_ period _rannya_klasika - Назва з екрану.
Природознавство епохи Античності і Середньовіччя. [Електронний ресурс]. – режим доступу: http://ua referat.com. – Назва з екрану.
Алексєєв В.П. Становлення людства./В.П. Алєксєєв.- М.: Политиздат, 1984. – 462 с.
Феномен античної філософської школи. [Електронний ресурс]. – режим доступу: http://pidruchniki.com/15970122/filosofiya/fenomen_antichnoyi_ filosofskoyi_shkoli – Назва з екр.
Філософія Епікура – коротко. [Електронний ресурс]. – режим доступу: http://rushist.com/index.php/philosophical-articles/2183-filosofiya-epikura-kratko - Назва з екрану.
База знань. Древній Рим. Середньовіччя. [Електронний ресурс]. – режим доступу: http://proznania.ru/books.php/?page_id=385– Назва з екрану.
Познання природи в епоху Відродження. [Електронний ресурс]. – режим доступу: http://www.philsci.univ.kiev.ua/biblio/naydish-2.html - Назва з екрану.
Природознавство в епоху Відродження. [Електронний ресурс]. – режим доступу: http://pidruchniki.com/18340719/prirodoznavstvo/prirodoznavstvo_ epohu_vidrodzhennya - Назва з екрану.
Вчення Ф. Бекона і Р. Декарта: спільне та відмінне. [Електронний ресурс]. – режим доступу: http://www.yaklass.ru/materiali?mode=cht&chtid=121 - Назва з екрану.
Людина і природа в Новий Час. [Електронний ресурс]. – режим доступу: http://bagazhznaniy.ru/obshhestvo/chelovek-i-priroda-v-novoe-vremya - Назва з екрану.
Епоха Нового часу - епоха культу розуму. [Електронний ресурс]. – режим доступу: https://www.e-reading.club/chapter.php/110829/103/Babaev-Osnovy _filosofii.html - Назва з екра-ну.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).