Комунікативні установки як фактор суб'єктивного благопочуття особи
DOI:
https://doi.org/10.31548/hspedagog2021.03.049Анотація
Стаття присвячена аналізу впливу комунікативних установок на суб’єктивне благополуччя особистості. У результаті здійсненого теоретичного аналізу та емпіричного дослідження виявлено, що комунікативні установки є різновидом соціальних, вони виявляються у процесі комунікативної взаємодії при визначенні предметно-тематичних інтересів партнера, ставлення до форми спілкування, включеності суб’єктів в систему комунікативної взаємодії. Вони проявляються у ставленні суб’єкта комунікації до самого себе, до інших учасників спілкування, власне до самого процесу спілкування. Негативні комунікативні установки мають несприятливий вплив на процес взаємодії людей, пригнічення негативних установок складно маскується, що зумовлює появу проблем у міжособистісних стосунках. Комунікативні установки позначаються на формуванні суб’єктивного благополуччя особистості. Негативний комунікативний досвід, відверта та прихована ворожість визначають появу труднощів в емоційній, когнітивній, поведінковій сферах особистості, що негативно позначається на різних рівнях суб’єктивного благополуччя людини.
Посилання
Kucherenko S. Sotsialna ustanovka: adaptatsiina klasyfikatsiia osobystostei. Psykholohiia i suspilstvo. 2015. № 1. S. 92-101.
Kulikov L.V. Psikhogigiyena lichnosti. Voprosy psikhologicheskoy ustoychivosti i psikhoprofilaktiki. Uchebnoye posobiye. SPb.: Piter. 2004. 464 s.
Kon I.S. Kategoriya «Ya» v psikhologii. Kon I.S. Psikhologicheskiy zhurnal. 1981. T. 2. № 3. S.25-37.
Kontseptsiia rozvytku okhorony psykhichnoho zdorovia v Ukraini na period do 2030 roku. [Elektronnyi resurs]. 2017. Rezhym dostupu do resursu: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1018-2017- %D1 %80#Text
Mudrik. Anatoliy Viktorovich. Obshcheniye v protsesse vospitaniya: ucheb. posobiye dlya stud. vyssh. ucheb. zavedeniy. M. : Ped. o-vo Rossii. 2001. 320 s.
Sokolova E.T. Samosoznaniye i samootsenka pri anomaliyakh lichnosti M.: Izd-vo Mosk. un-ta. 1989. 215 s.
Uznadze D.N. Eksperimentalnyye osnovy psikhologii ustanovki. Eksperimentalnyye issledovaniya po psikhologii ustanovki. -Tbilisi: Izd-vo Akademii nauk Gruz. SSR. 1958. S. 3-119.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).