Культурна пам’ять і культура пам’яті
DOI:
https://doi.org/10.31548/hspedagog15(1).2024.188-195Анотація
Стаття присвячена розкриттю дефініцій культурної пам'яті та культури пам'яті, розглядаються теоретичні аспекти зазначених понять, а також основні напрямки сучасних досліджень у цій галузі. Здійснено спробу авторської експлікації поняття культурної пам’яті. Встановлено спільні та відмінні риси між досліджуваними поняттями. Культурна пам’ять включає в себе велику кількість елементів, таких як народна мудрість, міфи, легенди, народні пісні, танці, звичаї, традиції, мистецтво, архітектуру та інші прояви культури. Ці елементи не тільки передаються крізь покоління, але й зберігаються у спеціальних місцях, таких як музеї, архіви та бібліотеки. Одним із важливих аспектів культурної пам’яті є збереження різноманітності культур та мов, оскільки це допомагає збагачувати культурний досвід та сприяє розумінню та толерантності між різними народами та культурами. Культура пам’яті має важливе значення для формування ідентичності та культурного розвитку суспільства. Автори статті акцентують увагу на таких аспектах культурної пам’яті та культури пам’яті, як: політика пам’яті, транснаціональна пам’ять, культурна спадщина, пам’ять та ідентичність, технології та пам’ять. У статті також аналізується вплив цифрових технологій на культуру пам’яті. Відзначається, що цифрові технології мають як позитивні, так і негативні наслідки для збереження та передачі культурної пам’яті. З одного боку, цифрові технології дозволяють зберігати та передавати інформацію швидко та ефективно, що сприяє розвитку науки, технології та культури. З іншого боку, цифрові технології можуть призвести до викривлення та втрати історичних джерел та культурної спадщини. У висновку підкреслюється, що культурна пам’ять та культура пам’яті є важливими феноменами, які мають значний вплив на розвиток суспільства. Обидва поняття важливі для збереження культурного досвіду та ідентичності. Вони допомагають людям зрозуміти своє минуле, формувати майбутнє та визначити своє місце в світі.Посилання
Assmann J. (2008). Communicative and Cultural Memory. In A. Erll & A. Nünning (Eds.), Cultural Memory Studies. An International and Interdisciplinary Handbook. Berlin, New York. Pp. 109—118.
Pukhonska O. (2018). Literary Dimension of Memory: monograph. Kyiv: Akademvidav, 304 p.
Culture of Historical Memory: European and Ukrainian Experience (2013) / [Yu. Shapoval, L. Nagorna, O. Boyko et al.]; edited by Yu. Shapoval. Kyiv: IPIEND. 600 p.
Tkachuk, B. (2019). Representation of Cultural Memory in the Process of Preserving Identity // Bulletin of Lviv University. Series: Philosophy and Political Studies. Issue 24, p. 120-126.
Cultural and Artistic Studies of the 21st Century: scientific-practical partnership (2021): materials of the 2nd International Scientific-Practical Conference, November 10, 2021. Ministry of Culture and Information Policy of Ukraine; National Academy of Cultural and Artistic Personnel Management. Kyiv: NAKKKIM, 164 p.
Chaika, V.V. (2021). Development of Musical Culture of the Ukrainian Diaspora in North American Countries from the Second Half of the 20th Century to the Beginning of the 21st Century: PhD thesis in History and Archaeology. NAKKKIM. Kyiv. 268 p.
Shershova, T.V. (2021). Cultural Memory as a Factor in the Formation of National Identity (based on folk song practices of Poltava region): PhD thesis in Cultural Studies. NAKKKIM. Kyiv, 241 p.
Ukrainian Culture: Past, Present, Paths of Development: scientific collection (2023). Issue 47 / edited by V.G. Vytkaľov; editorial board: H.P. Chmil, V.G. Vytkaľov, P.E. Herchanyvska et al.; scientific RDHU. Rivne: RDHU, 2023. 186 p.
Assmann, A. (2012). Spaces of Memory. Forms and Transformations of Cultural Memory / translated from German. Kyiv: Nika-Center. 440 p.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).