Сучасна роль оцінки як фактору повноцінного функціонування ринку земель в Україні
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2019.04.07Анотація
Проведено аналіз сучасного стану ринку земель несільськогосподарського призначення та земель сільськогосподарського призначення, які не перебувають під дією мораторію. Досліджено законодавчо закріплене визначення грошової оцінки на рентній основі, яке є однією з основ для відкриття обігу земель товарного сільськогосподарського виробництва.
Відзначено головні особливості оцінки земель за якими має відбуватися процес оцінювання земельних ділянок в умовах ринкових відносин. Наведено недоліки існуючої системи нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів України, яка формується не на ринковій оціночній базі.
Запропонована методика групового оцінювання земель за спільними характеристиками земельних ділянок на ринковій основі, яка використовується в більшості країн світу і має назву масова оцінка. Показані переваги та недоліки методів масового оцінювання земель в умовах очікування відкриття повноцінного ринку земель.
Визначено напрями удосконалення сучасної системи оцінки земель для цілей їх оподаткування та визначення реальної цінності. Показано надзвичайну важливість оцінки земель як основного регулюючого фактору повноцінного функціонування ринку земель.
Ключові слова: ринок земель, оцінка, нормативна грошова оцінка, ринкова ціна, масова оцінка, оподаткування земель
Посилання
Zemelnyi kodeks Ukrainy. Rezhym dostupu : Zemelnyi kodeks Ukrainy. Avaliable at : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-142.
The State Service of Ukraine for Geodesy, Cartography & Cadastre. Avaliable at : http://land.gov.ua
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).