Поняття та сутність нетрадиційного сільськогосподарського землекористування та його екологізації і капіталізації
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2019.02.08Анотація
Сформовано поняття та сутнісні ознаки нетрадиційного сільськогосподарського землекористування. Визначені основні економіко-землевпорядні дії щодо забезпечення екологізації і капіталізації нетрадиційного сільськогосподарського землекористування.
В сучасній економічній науці одночасно використовуються терміни «органічне землеробство» та «нетрадиційне землеробство», які часто ототожнюють між собою. Проте, на нашу думку, між ними існує ряд відмінностей, тому, необхідно узгодити трактування відповідних понять і категорій.
Під нетрадиційним землекористуванням необхідно розуміти процес організації економічно ефективного, екологобезпечного та соціально-орієнтованого використання сільськогосподарських земель як засобу основного виробництва в тісній взаємодії з навколишнім природним середовищем, та із відносинами власності на землю (де людина та її інтелект є ключовими що формування земельного капіталу). Ключовими аспектами сутності нетрадиційного землекористування є його екологізації та капіталізація. Заходами, які їх забезпечать є: вивчення придатності земель і ґрунтів для вирощування, наприклад, нішевих культур, у межах землекористування; розроблення варіантів розвитку нетрадиційного землекористування; розроблення варіантів землевпорядкування та здійснення земельних поліпшень; розроблення прогнозної оцінки економічної ефективності землекористування; прийняття рішення щодо доцільності організації нетрадиційного землекористування; розроблення плану економічного менеджменту організації нетрадиційного землекористування.
Ключові слова. нетрадиційне сільськогосподарське землекористування, нішеві культури, нетрадиційне землеробство, екологізація землекористування, капіталізація землекористування.
Посилання
Reinbakh , N. (2019, May 15). Raisa Vozhehova: "NICHE CROPS - A GOOD PROSPECT". Available at: https://a7d.com.ua/agropoltika/40236-rayisa-vozhegova-nshev-kulturi-garna-perspektiva.html.
Khodakivska, O. (2017, December 8). Smallholder farms should focus on organic production and niche crops. Available at: http://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/8701-malym-fermerskym-hospodarstvam-slid-oriientuvatys-na-orhanichne-vyrobnytstvo-ta-nishevi-kultury.html.
FAO Statistics. Available at: http://www.fao.org/statistics/ru/.
Tretiak, A. (2012). Land use ecology: theoretical and methodological bases of formation and administration [monograph] / А. Tretiak. – Kherson: Grin D. S., 440.
Law of Ukraine "On Land Management". Available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/858-15
Official site of “Organic Standard”. Available at: http://www.organicstandard.com.ua/ua.
Kysil, V. (2005). Agrochemical aspects of greening land production. Kharkiv: NSC «Institute of Soil Science and Agricultural Chemistry named O.N. Sokolovskoho». 167.
Resolution of the Bureau of the Presidium of the NAAS of 26.09.2012 «Scientific support and prospects of organic production in Ukraine»:Protocol No. 9. Available at: www.uaan.gov.ua
Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).