ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА АЕРОТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ ДОВКІЛЛЯ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКОМУ ІНДУСТРІАЛЬНОМУ РЕГІОНІ
Анотація
Виконано порівняння максимально разових концентрацій з ГДКм.р. що свідчать про забруднення атмосфери діоксидом азоту, окисом вуглецю, сірководнем та фенолом. Відповідно до прийнятої градації забруднення атмосфери за показником ІЗА оцінено вище середнього, сумарне забруднення ґрунтів важкими металами біля металургійних комбінатів – як «помірно загрозливе». Проведено біотестування проб ґрунтів, відібраних поблизу територій підприємств металургійного і коксохімічного виробництв м. Дніпропетровська і Дніпродзержинська, що дозволило виявити знижку у масі пагонів чотири добових пагонів редису від 15 до 45 %.
Посилання
Копач П.?. Техногенез и кислотные дожди/ Копач П.?., Шапарь А.Г., Шварцман В.М. – К.: Наук. думка, 2006. – 173 с.
Криваковська Р. В. Картографування забруднення атмосфери двооксидом азоту та сірки індустріальних містах Дніпропетровської області / Р. В. Криваковська, М. М. Харитонов, В. М. Хлопова// Екологічна безпека. – 2013. – № 2(16). – С.32–35.
Пинигин М.А. Теория и практика оценки комбинированного действия химического загрязнения атмосферного воздуха / М.А. Пинигин // Гигиена и санитария. – 2001. – № 1. – С. 9–13.
Ровинский Ф.Я. Озон, оксиды азота и серы в нижней атмосфере/ Ф.Я. Ровинский, В.?. Егоров– Л.: Гидрометеоиздат, 1986. – 182 с.
Тарасова В.В. Екологічна стандартизація і нормування антропогенного навантаження на природне середовище: навч.посіб. / Тарасова В.В., Малиновський А.С., Рибак М.Ф. – К.: Центр учбової літ-ри, 2007. – 276 с.
Хеггестад Х.Е. Воздействие загрязняющих атмосферу веществ на сельскохозяйственные культуры/ Х.Е.Хеггестад, Д. Х. Беннет// Загрязнение воздуха и жизнь растений. − Л.: Гидрометеоиздат, 1988.− С. 392 – 435.
Bradford M.M. A rapid and sensitive method for quantitation of microgram quantities of protein utilizing the principle of protein dye binding //Anal. Biochem., 1976.- P. 248-254
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).