Зміцнення твердого сплаву дереворізальних пил композиційними матеріалами
DOI:
https://doi.org/10.31548/dopovidi.2(108).2024.022Ключові слова:
дереворізальні пили, твердий сплав, зміцнення, композиційні матеріали, електроіскрове легуванняАнотація
У статті висвітлені питання, пов’язані із зміцненням пластинок твердого вольфрамо-кобальтового сплаву дереворізальних дискових пил новими безвольфрамовими композиційними матеріалами. Показано, що вітчизняний твердий сплав значно поступається аналогічному твердому сплаву зарубіжного виробництва. Це, насамперед, пов’язано із технологією його виготовлення (недосконалістю устаткування для розмелювання вольфраму, що не дає можливість отримувати потрібну його дисперсність та способом спікання). Зазначено, що одним із шляхів вирішення даних проблем є розроблення технології зміцнення пластинок твердого сплаву, яка дасть можливість підвищити показники стійкості інструменту. Підвищити стійкість до зношення можна спеціальним поверхневим обробленням за допомогою нових композиційних матеріалів, що змінює такі властивості основного матеріалу, як твердість, корозійну та експлуатаційну зносостійкість та міцність. Проблема поверхневого зміцнення дереворізального інструменту із застосуванням зносостійких покрить досить актуальна, так як відкриває широкі можливості із створення нових спеціальних матеріалів з принципово новими фізико-механічними та фізико-хімічними властивостями. До прогресивних технологій отримання таких покрить відноситься метод їх формування під дією концентрованих потоків енергії із застосуванням електроіскрового легування. Основною перевагою поверхневого оброблення матеріалів є те, що не зважаючи на високу твердість та міцність поверхневого шару зберігається висока пластичність і в’язкізть основи. Тому актуальними є дослідження, що направлені на зміцнення новими матеріалами дереворізальних пил методом електроіскрового легування.
Посилання
Prokopovych І. (2020). Metaloznavstvo: navchalnyi posibnyk. ONPU.
Vlasenko А. (2019). Materialoznavstvo ta technologiya metaliv: pidruchnyk.
Litera LTD.
Litovchenko P.І., Ivanova L.P. (2016). Tekhnologiya konstruktsiinykh
materialiv: navchalnyi posibnyk. NANGU.
Palyvoda Yu.E., Dyachun А.E., Leshchuk R.Ya. (2019). Instrumentalni
materialy, rezhymy rizannya, tekhnichne normuvanya mekhanichnoi obrobky:
navchalno-metodychnyi posibnyk. Ternopilskyi natsionalnyi tekhnichnyi universytet
imeni Ivana Pulyuya. NANGU.
Sirko Z.S. (2017). Ekspluatatsiya lisopylyalnykh ram. Tsentr uchbovoi
literatury.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).