Урбанізація в сучасних умовах: економічний аспект на прикладі міста Києва



DOI: http://dx.doi.org/10.31548/zemleustriy2019.03.08

V. Nazarenko

Анотація


Анотація: У сучасному світі процес прийняття рішень про розбудову міста в контексті його економічного розвитку реалізується урядами країн, місцевими органами влади, міжнародними організаціями чи приватними установами, а також посадовими особами, на основі великої кількості інформації, аналітичних даних та наукових припущень. На думку автора, основним викликом при плануванні та внесенні коректив до існуючих документів, наприклад, таких як план розвитку міста, є відсутність цілісної картини та загальних теоретичних моделей, які можна було б використати вищезазначеними інституціями та посадовими особами на практиці. Безперечно, у цій науковій праці ми робимо лише перший крок на шляху до побудови такої моделі. Саме тому, доцільно почати з аналізу існуючих даних і прийнятих моделей, щоб мати чітке уявлення про стан речей та розробити подальші кроки на шляху до створення загальної моделі урбанізації, з врахуванням екологічних, індустріальних та інших сучасних викликів, не повторюючи помилок існуючих моделей та систем, а сфокусуватися на практичному впровадженні такої моделі і напрямку дослідження в майбутньому.

          Відзначено проблему невідповідності існуючих норм і регламентів в Україні, тих що стосуються раціонального та ефективного землекористування і планування у довгостроковій перспективі. Автор обґрунтовує, чому саме економіка в контексті урбанізації потребує нового погляду. Наводить, як приклад,  планування міста Києва, як таке що можна розвивати та розробити новий підхід, який дозволить вирішити існуючі проблеми урбанізації і позитивно вплинути на розвиток економіки міста та регіону.

Урбанізація -  це важливий фактор розвитку економіки міста та держави у цілому, котрий певною мірою не напряму диктує шлях розвитку мікро- та макроекономіки регіонів, що  в умовах глобалізації може відігравати значну роль. Не можна виключати з поля зору і питання розвитку приміських зон, індустріалізацію, пост-індустріалізацію, екологічні проблеми та питання подальшого існування та розвитку сільськогосподарських регіонів, які межують з урбаністичним центрами (міськими агломераціями).

Ключові слова: урбанізація, економіка, сучасні проблеми міст, управління земельними ресурсами, зонування, просторове планування, стратегічне планування.



Повний текст:

PDF PDF (English)

Посилання


The Verkhovna Rada of Ukraine (2019). The Law of Ukraine «On Regulation of City Planning Activity». Available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/3038-17

State Statistics Service of Ukraine. Available at: http://www.ukrstat.gov.ua/

State Statistics Service of Ukraine Kyiv Statistics. Available at: http://kiev.ukrstat.gov.ua/

Kyiv State general plan for 2020. Available at: https://kga.gov.ua/generalnij-plan

Nazarenko V.A. (2018). Suchasni vyklyky urbanizatsii - ekonomichnyi pohliad [Current challenges of urbanization - economic view]. Land management, cadastre and land monitoring, 2, 97-104.

https://doi.org/10.31548/zemleustriy2018.02.097

Ibatulin S.I. (2007) Kapitalizatsiia zemel prymiskykh zon velykykh mist: teoriia, metodolohiia, praktyka. [Capitalization of suburban areas of large cities: theory, methodology, practice] Kyiv. Ukraine: NAU, 260.

Capello R., Nijkamp P. (2004). Urban Dynamics and Growth: Advances in Urban Economics. Contributions to Economic Analysis, 266, 1-863.

https://doi.org/10.1016/S0573-8555(04)66001-9


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.