Економічні принципи та екологічні наслідки використання землі в містах та приміських територіях



DOI: http://dx.doi.org/10.31548/zemleustriy2020.02.10

V. Nazarenko

Анотація


У статті проаналізовано основні економічні фактори, що впливають на розвиток великих міст та міських центрів у різних географічних регіонах світу. Автор описує екологічні наслідки екстенсивного землекористування у міських регіонах, визначає видатки з міських бюджетів на такі екологічні фактори, як збір та використання сміття; зменшення викидів вуглецю; рівень зелених насаджень, витрати на їх утримання та сталий розвиток. Розрахунки екологічного прогнозування та економічних наслідків, що переведені в статті, базуються на Паризькій кліматичній угоді та національному або міському плані сталого розвитку до 2035 року. Стаття присвячена різниці дохідної частини бюджетів міст-мегаполісів, цінам на землю та моделям землекористування у великих містах. Представлено дані, по відмінностям та подібності між мегаполісам, що розташовані в різних географічних регіонах.

У статті розглядалось питання про те, як уряд регулює використання земель у контексті великого міста, правовий статус міст та яку роль вони відіграють в економічному розвитку. Визначальними економічними принципами, які були запроваджені в цьому дослідженні, є ціни на землю для різних випадків використання, таких як промислові, комерційні та житлові, щодо загального рівня економічного розвитку міста. Іншими ключовими факторами є ціни на оренду житла в залежності від доходу та кількості працівників, корпорацій, що працюють у місті. Наступні міста Шанхай, Нью-Йорк, Мехіко, Париж та Київ були обрані для аналізу моделей землекористування, екологічних витрат та майбутнього моделювання витрат на сталий розвиток. У цій роботі ми висвітлили кілька ключових відмінностей між обраними містами. Розмір міських земель та зон урбанізації - це найбільший фактор відмінності, окрім бюджетних витрат, що пов’язані з екологією. Слід зазначити, що показники площі географічних меж центральної частини міста і прилеглих до нього районів міста дали подібні результати, незалежно від географічного розташування та рівня економічного розвитку міста. Результати економічного моделювання бюджетних витрат, пов'язаних з екологією, план сталого розвитку на 2035 рік підкреслюють, що міста з більшими бюджетами, такі як Нью-Йорк чи Шанхай, витрачають на відносну суму менше на екологію, тоді як міста, які стикалися з екологічними проблемами, такі як Мехіко планують витратити більше на майбутній сталий розвиток. У той же час деякі міста країн, які підписали Паризьку угоду, не мають конкретних економічних планів щодо подальшого розвитку, наприклад, Київ.

Ключові слова. Урбанізація, економіка, землекористування, управління земельними ресурсами, витрати на екологію, економічне моделювання.

Повний текст:

PDF PDF (English)

Посилання


World Urbanization Prospects 2018. United Nations Publication report. Available at: https://population.un.org/wup/Publications/Files/WUP2018-Highlights.pdf.

Cohen, B. (2015). Urbanization, City Growth, and the New United Nations Development Agenda. Cornerstone, The Official Journal of the World Coal Industry, 3 (2), 4-7.

Statista online data platform. Available at: https://www.statista.com.

World Bank Open Data. Available at: https://data.worldbank.org.

ResearchGate. Available at: https://www.researchgate.net.

Official website of Kyiv City Council. Available at: https://kyivcity.gov.ua.

Martyn, A., Shevchenko, O., Tykhenko, R., Openko, I. (2020). Indirect corporate agricultural land use in Ukraine: distribution, causes, consequences. International Journal of Business and Globalisation, 25 (3), 378-395.

https://doi.org/10.1504/IJBG.2020.109029

Gries, T.; Grundmann, R. (2018). Fertility and modernization: the role of urbanization in developing countries. Journal of International Development, 30 (3), 493-506.

https://doi.org/10.1002/jid.3104

Nazarenko, V.A. (2018). Current challenges of urbanization - economic view. Land management, cadastre and land monitoring, 2, 97-104 [in Ukrainian].

https://doi.org/10.31548/zemleustriy2018.02.097

Official website of the U.S. Department of Commerce Export information. Available at: https://www.export.gov.

State Statistics Service of Ukraine. Available at: http://www.ukrstat.gov.ua.

Nazarenko, V.A. (2020). Economic aspects of land use in the intensive development of urban areas. Prospects for the development of territories: theory and practice. Kharkiv: KNAoME [in Ukrainian].


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.