Загрози біорізноманіттю та економічні підходи розвитку землекористування щодо його збереження



DOI: http://dx.doi.org/10.31548/zemleustriy2017.01.092

L. Demydenko

Анотація


У статті розкрито екологічні та економічні інструменти збереження біорізноманіття як системи ринкових, правових та регуляторних, організаційних механізмів та політики сталого розвитку землекористування.
З точки зору європейської інтеграції, що є основою зовнішньополітичної ідентичності України, набуває особливого значення модернізація держави, формування ефективної та ефективної системи державного управління (державного управління), здатного запроваджувати систематичні та послідовні рішення, подання всіх завдань зовнішньої та внутрішньої політики досягнення умов і критеріїв членства в Європейському Союзі, зокрема в галузі збереження біорізноманіття та управління землекористуванням природоохоронних територій, як його складової.
Підписання Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом та її державами-членами, з іншого боку (дана Угода) пропонує нові можливості та створює нові стандарти в різних сферах суспільного життя, включаючи охорону навколишнього середовища. Галузеве співробітництво в галузі охорони навколишнього середовища в Угоді, яке передбачено главою 6, яка називається «Навколишнє середовище», глава V «Економічне та галузеве співробітництво». Для України впровадження законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища відбувається у восьми секторах які регулюються 29 джерелами законодавства (Директиви та Регламенти) ЄС у цій сфері. Директива та Регламент встановлюють загальні правила та стандарти, які повинні бути перенесені (переведені) до внутрішнього законодавства. Ці правила та стандарти не є предметом обговорення та На відміну від сучасного екологічного законодавства України, який багато в чому є декларативними джерелами законодавства ЄС, визначають кількісні та якісні результати, які повинні досягти кожної країни протягом певного періоду часу. Особливість Директив ЄС є що держави повинні адаптувати своє законодавство для досягнення цілей, встановлених Директивами, але самі вирішують, наскільки вони є напередодні його.
Основні причини втрати біорізноманіття потребували обґрунтування різноманітних економічних інструментів збереження як на ринкових, так і на ринкових, фіскальних, правових, управлінських та ін. В залежності від природних особливостей та економічних систем та звичаїв країни. Ці заходи забезпечують набір інструментів для подолання негативних рис ринку, політики та інституційних невдач та заохочення людей до збереження біорізноманіття у процесі ведення бізнесу. Економічні інструменти можуть бути використані для покращення ефективного розподілу та використання природних і екологічних ресурсів, щоб краще відображати соціальні витрати на використання цих ресурсів. Усунення недоліків національних економічних та екологічних моделей управління біологічним різноманіттям та екологічним землекористуванням, пошук шляхів модернізації, стане ефективним інструментом адаптації європейської моделі сталого використання та збереження всіх компонентів біологічного різноманіття.
У цих умовах особливо важливим є створення надійних теоретичних та методологічних засад досвід адаптації європейської системи охоронюваних територій, застосування еколого-економічних інструментів та механізмів стимулювання місцевих органів влади та громад, в яких вплив умовних зобов'язань ЄС буде сприяти реформуванню державного екологічного контролю в Україні відповідно до європейських стандартів.

Ключові слова: еколого-економічний інструментарій, біорізноманіття, інсектициди, охоронювані території. землекористування.


Повний текст:

PDF

Посилання


Zakon Ukrainy "Pro ohoronu navkolyshnioho seredovyshcha" of 25.06.1991 № 1264-XII [The Law of Ukraine "On Environmental Protection"]. Retrieved from: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1264-12.

Tretyak A.M. Ecologia zemlekorystuvannia: teoretyko-metodologichny osnovy formuvannia ta administruvannia: Monografia. [Ecology of land use: theoretical and methodological bases of formation and administration: Monograph]. - K .: JSC "VIPOL", 2012. - 438 p.

Ehrlich, P. R., & Kremen, C. (2001). Human effects on ecosystems: overview. In Levin, S.A. (Ed.), Encyclopedia of Biodiversity (Vol. 2) (pp. 383-93). Durham, NC: Academic Press.

Emerton, L. (2000). Economics and the convention on biological diversity. The World Conservation Union (IUCN).

Groom, M.J., Meffe G.K., & Carroll, C. R. (2006). Principles of Conservation Biology (3rd ed.). Sinuaer Associates.

Norton-Griffiths, M. & Southey, C. (1995). Opportunity costs of biodiversity conservation in Kenya. Ecological Economics, 12 (2), 125-39.

https://doi.org/10.1016/0921-8009(94)00041-S

OECD Environmental Outlook to 2050. The Consequences of Inaction. ISBN: 9789264122246 (PDF); Retrieved from http://www.keepeek.com/Digital-Asset-Management/oecd/environment/oecd-environmental-outlook-to-2050_9789264122246-en#.WLbd59LyivE#page4Organisation for Economic Cooperation and Development. (2004). Recommendation of the council on the use of economic instruments in promoting the conservation and sustainable use of biodiversity. Retrieved from http://acts.oecd.org/Instruments/ShowInstrumentView.aspx?InstrumentID=50&InstrumentPID=47&Lang=en&Book=False 32 Consilience

Organisation for Economic Cooperation and Development. (2004). Recommendation of the council on the use of economic instruments in promoting the conservation and sustainable use of biodiversity. – Режим доступу.: http://acts.oecd.org/Instruments/ShowInstrumentView.aspx?InstrumentID=50&InstrumentPID=47&Lang=en&Book=False 32 Consilience

United Nations Environment Programme (UNEP). (2004). Economic instruments in biodiversity: related multilateral environmental agreements. Retrieved from http://www.unep.ch/etu/etp/events/Economic_Instruments/EIMEAWorkingPaper.doc


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.