Організаційна діяльність тьютора у закладах вищої освіт
Анотація
З позиції oсoбистiснo oрiєнтoванoгo пiдхoду, що спрямований на підтримку активної позиції студента, його самостійності, розкрито діяльність тьютора в освітньому процесі закладу вищої освіти. Визначено його роль; розкрито сутність поняття «тьютор»; проаналізовано функції та завдання тьютора закладу вищої освіти. З цією метою використано комплекс методів, зокрема: аналіз, синтез, узагальнення, порівняння. З'ясовано, що провідною метою діяльності тьютора у закладі вищої освіти є формування професіонала, здатного у майбутньому до власного професійного саморозвитку. В освітньому процесі закладу вищої освіти виокремлюють такі функції тьютора: організаторська, інформаційна, комунікативна та розвивальна Зроблено висновки про те, що, тьюторська діяльність передусім спрямована на індивідуалізацію процесу навчання, стимулювання студента до самостійного вивчення дисципліни; тьютор, здійснюючи організацію самовизначення, самореалізацію людини в професії, надає їй допомогу в розробці індивідуальної освітньої парадигми, тобто забезпечує успішність індивідуальних професійних спроб; нині у закладах вищої освіти функції тьютора розпорошені між куратором академічної групи та керівниками дипломними і магістерськими роботами. Перспективи подальших досліджень вбачаємо у розкритті історичних аспектів тьюторства в Україні.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).