Уявлення про старість і ставлення до неї в юнацькому віці
DOI:
https://doi.org/10.31548/hspedagog2019.02.078Анотація
У статті розглядаються уявлення представників юнацького віку про феномен старості. Подано результати емпіричного дослідження уявлення про старість і ставлення до неї студентів 19-22 років (n = 68) на основі використання опитувальника міжпоколінної толерантності та проективної методики Нюттена. Проаналізовано позитивні та негативні стереотипи, які пов’язані із старінням і старістю в аспекті відносин між поколіннями, оцінок і атитюдів сучасної молоді. Автори розглядають рівень толерантності до феномену старості, зміст і форми прояву толерантних та інтолерантних установок по відношенню до людей похилого віку у юнацькому віці. Як показали результати теоретичного та емпіричного аналізу представники «третього віку» у сучасному суспільстві часто опиняються на позиції соціальних аутсайдерів, тому у статті проаналізовано шляхи мінімізації масштабів прояву ейджизму і його негативних наслідків.Посилання
Ancyferova L.I. (2001) Psihologiya starosti: osobennosti razvitiya lichnosti v period pozdnej vzroslosti [Psychology of old age: features of personality develop-ment in late adolescence]. Psiholog-icheskij zhurnal. № 3. S. 86-99.
Gluhanyuk N.S. Gershkovich T.B. (2003) Pozdnij vozrast i strategii ego osvoeniya [Late age and strategies for its development]. Moskva: Moskovskij psi-hologo-socialnyj institut. 112 s.
Ermolaeva M.V. Prakti-cheskaya psihologiya starosti [Practical psychology of old age]. Moskva: Izdatelstvo EKSMO-Press, 2002. 320 s.
Miklyaeva A.V. (2009) Vozrastnaya diskriminaciya kak socialno-psihologicheskij fenomen [Age discrimi-nation as a socio-psychological phe-nomenon]. SPb.: Rech. 160 s.
Smolkin A. A. (2004) Sociokultur-naya dinamika otnosheniya k starosti [Socio-cultural dynamics of the relation to old age]: dis…. kand. sociol. nauk : 22.00.04. Saratov. 144.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).