Екологічні особливості, таксономічна і просторова структура насаджень схилів Сирецького дендропарку та його околиць у м. Києві
DOI:
https://doi.org/10.31548/dopovidi2016.04.031Ключові слова:
видовий склад, структура насадження, грунт, екологічні особливості, мікрокліматичний режим, тип лісорослинних умовАнотація
Наведено результати дослідження схилів Сирецького дендропарку та його околиць. Висвітлено основні питання щодо стану, просторової, вікової і таксономічної структури насаджень, орографічних і ландшафтних умов, мікрокліматичного режиму та основних ґрунтових показників. Простежено залежності між таксономічним складом, просторовою структурою насаджень, лісорослинними умовами та мікрокліматичними особливостями. Проаналізовано й описано ґрунтовий покрив схилів, який представлений фрагментарно за площами, що пов’язано з різною крутістю та експозицією схилів, а також із проявами ерозії на поверхні. Вважаємо, що представлені дані можуть слугувати у наданні рекомендацій щодо покращення видової та просторової структури деревостанів, а також проведення ряду лісівничих заходів на покращення їх санітарного стану.
Посилання
N.K. Krupskuy, N.Y. Polupan (1979). Atlas pochv Ukraynskoi SSR [Atlas soils Ukrainian SSR editorial]. Kyev, Urozhai.
Horielov O.M. (2009). Osoblyvosti rezhymiv osvitlennia, temperatury ta volohosti u kronovomu ta pidkronovomu prostori derevnykh roslyn [Features regimes lighting, temperature and humidity kronovomu pidkronovomu space and woody plants]. Introduction plants. 1, 34 – 37.
Mishchenko Z.A. (2007). Mikroklimatolohiia [Mikroklimatolohiya]. KNT,336.
Myrkyn B.M. (2001). Sovremennaia nauka o rastytelnosty [The modern science of vegetati]. Lohos, 254.
Shvydenko A.Z. ed. (1987). Normatyvno-spravochnыe materyalы dlia taksatsyy lesov Ukraynы y Moldavyy [Regulatory and spravochnыe materials for taksatsyy forests of Ukraine and Moldavyy]. K.: Urozhai,559.
Oliinyk V.S., Viter R.M. (2011). Lisoznavstvo: kurs lektsii [Forestry: lectures]. Ivano-Frankivsk: Symfoniia forte, 264.
Pylypenko O.I., Yukhnovskyi V. Iu., Vedmid M.M. (2004). Systemy zakhystu gruntiv vid erozii [System of protection from soil erosion]. K.: Zlatoiar,435.
Yakubenko B.Ie. (2014). Polovyi praktykum z botaniky [Field Workshop on Botany]. K.: Fitosotsiotsentr, 400.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).